Atletico wywalczyło remis w Walencji

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Razvan Pasarica

Remisem zakończyło się pierwsze sobotnie spotkanie na Półwyspie Iberyjskim, podczas którego Levante mierzyło się z drużyną Diego Simeone. Goście, pomimo gry w dziesiątkę, nadrobili dwubramkową stratę do gospodarzy z Walencji, tym samym kończąc sezon z 76 punktami na koncie.

Czytaj dalej…

Pierwsze trafienie miało miejsce już po niespełna sześciu minutach gry. Bramkę na jeden do zera zdobył Erick Cabaco, któremu dobrze głową dograł Ruben Vezo, tym samym otwierając drogę do siatki dla swojego kolegi. Takiej okazji gospodarze nie mogli zmarnować i bez większych problemów pokonali golkipera Atletico.

W 36. minucie było już dwa do zera. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marti Roger, który ze skraju pola karnego skierował futbolówkę do bramki gości. Na dodatek Atletico od drugiej części gry grało już w dziesiątkę, gdyż z boiska został wyrzucony Angel Correa.

Nie przeszkodziło to jednak gościom w walce do samego końca. W 68. minucie udało im się zdobyć gola kontaktowego, dzięki świetnemu strzałowi Rodrigo, zaś kilka chwil później było już dwa do dwóch za sprawą Sergio Camello. Tym samym oba zespoły podzieliły się punktami. Brawa dla Atletico za upór do ostatniego gwizdka sędziego.

Atletico ten sezon kończy z 76 punktami na koncie. Z kolei Levante w kampanii 2018/2019 zebrało czterdzieści cztery oczka.

Levante – Atletico Madryt 2:2 (2:0)

1:0 Cabaco 6′
2:0 Roger
2:1 Rodrigo 68′
2:2 Camello 79′

Komentarze