Atletico z dwoma przypadkami zachorowania na COVID-19

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Atletico Madryt poinformowało, że w swoich szeregach ma dwie osoby, które miały pozytywny wynik testu na COVID-19. Tym samym mogą się skomplikować plany związane z rozegraniem spotkania w ramach “Final Eight” Ligi Mistrzów, w którym ekipa ze stolicy Hiszpanii ma zmierzyć się z RB Lipsk.

Czytaj dalej…

W oświadczeniu opublikowanym przez Atletico można przeczytać, że osoby, które miały pozytywne wyniki testu na obecność nieszczęsnego patogenu zostały poddane natychmiastowej kwarantannie.

Tajemnicą owiane personalia zarażonych osób

Atletico w oficjalnym komunikacie nie poinformowało dokładnie kto uzyskał pozytywny wynik testu, ale według informacji Mundo Deportivo jest to dwóch zawodników pierwszego zespołu. Hiszpański dziennik chcąc uszanować prośbę ze strony klubu, nie zdecydował się na ujawnienie ich personaliów.

Chore osoby zostały odizolowane od klubu, pozostając w swoich domach. Warto też odnotować, że odroczony w czasie został wyjazd Atletico do Portugalii.

Poniedziałek wyjaśni, co dalej

Dzisiaj wszyscy w Atletico będą musieli przejść drugą rundę testów na COVID-19, po czym ma zostać podjęta decyzja, co dalej. Europejska Unia Piłkarska (UEFA) nie bierze jednak pod uwagę możliwości przełożenia spotkania.

Protokół UEFA dotyczący koronawirusa stanowi, że zawodnicy, którzy uzyskają pozytywny wynik na 72 godziny przed podróżą do Lizbony, nie będą mogli udać się do stolicy Portugalii. Ponadto drużyny muszą wystawić do meczu co najmniej 13 zawodników pierwszej drużyny. W przeciwnym razie wynik spotkania może zostać zweryfikowany na walkower.

Komentarze