Diego Simeone
Diego Simeone fot. Razvan Pasarica

Atletico z pełną pulą

W trzecim sobotnim meczu w ramach ligi hiszpańskiej Atletico Madryt pokonało w delegacji Eibar. Gola na wagę wygranej teamu ze stolicy Hiszpanii strzelił w końcowych fragmentach rywalizacji Thomas Lemar.

Wicelider hiszpańskiej ekstraklasy przystępował do swojej potyczki po zwycięstwie nad Celtą Vigo. Z kolei gospodarze mieli zamiar wrócić na zwycięski szlak po dwóch meczach bez wygranej.

W pierwszej części rywalizacji jedyna warta odnotowania sytuacja miała miejsce w ósmej minucie, gdy Angel Correa usiłował skierować piłkę do siatki, ale bez efektu. Tym samym do przerwy miał miejsce rezultat 0:0.

W drugiej odsłonie madrycka drużyna długo nie potrafiła się przedostać przez wyjątkowo szczelną defensywę rywali. Chociaż swoje sytuacje mieli Alvaro Morata, czy Diego Godin. W końcu w 85. minucie dał o sobie znać Francuz Lemar, który skierował piłkę do siatki po strzale z bliska po podaniu Koke i Atletico wywalczyło trzy “oczka”.

Eibar – Atletico Madryt 0:1 (0:0)