Atletico z przełamaniem, wygrana z Granadą

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Po trzech kolejnych ligowych spotkaniach bez wygranej, Atletico Madryt sięgnęło po trzy punkty. W sobotnim meczu 23. kolejki La Liga, podopieczni Diego Simeone, skromnie 1:0 pokonali u siebie Granadę. Po tym meczu awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Mecz nie mógł rozpocząć się lepiej dla Los Rojiblancos, którzy już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Po świetnym podaniu Koke, sytuację sam na sam z bramkarzem Granady wykorzystał Angel Correa.

W kolejnych minutach gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku. Wyczekiwali również na okazję do wyprowadzania groźnych kontrataków. W pierwszej połowie wynik nie uległ jednak zmianie.

Kilka minut po przerwie bliski zdobycia drugiego gola był Saul Niguez, który uderzał z siedmiu metrów po dograniu z prawego skrzydła, ale świetną interwencją popisał się bramkarz.

Granada również miała swoje okazje. W 72. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Soldado, ale jego uderzenie instynktownie obronił Oblak. Ostatecznie jednak Atletico utrzymało skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Atletico Madryt – Granada CF 1:0 (1:0)