Atletico żąda za Griezmanna 200 mln euro!

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Kilka godzin temu wydawało się, że saga transferowa z udziałem Griezmanna jest już zakończona. Pomimo oficjalnego potwierdzenia transferu przez Barcelonę temat nie jest jednak zamknięty.

Czytaj dalej…

Atletico Madryt wydało bowiem oficjalne oświadczenie, w którym zaprzecza, że Antoine Griezmann został zawodnikiem Dumy Katalonii. Według klubu z hiszpańskiej stolicy doszło do złamania warunków umowy.

Władze Atletico napisały, że Griezmann, za pośrednictwem swojego prawnika, jednostronnie zerwał kontrakt z klubem. Zdaniem madryckiego klubu kwota, jaką Barcelona wpłaciła za zawodnika, jest niewystarczająca.

Włodarze Atletico podkreślają fakt, że Duma Katalonii ustaliła warunki transferu w połowie maja, a więc jeszcze przed obniżeniem klauzuli odstępnego. Stąd żądają od Barcelony nie 120 a 200 milionów euro.

– Atletico Madryt uważa, że zdeponowana kwota jest niewystarczająca, aby spełnić klauzulę odstąpienia, ponieważ oczywistym jest, iż zobowiązania gracza i klubu piłkarskiego Barcelona zostały ustalone, zanim wspomniana klauzula została obniżona z 200 do 120 milionów euro – możemy przeczytać na oficjalniej stronie Los Rojiblancos.

– Atletico Madryt uważa, że rozwiązanie umowy nastąpiło przed końcem zeszłego sezonu z powodu wydarzeń, aktów i demonstracji przeprowadzonych przez zawodnika i dlatego klub rozpoczął już procedury, które uznał za odpowiednie do obrony swoich praw i interesów – dodały władze klubu z hiszpańskiej stolicy.

Komentarze