Atletico znów uciekło rywalom, przerwana seria Basków

Luis Suarez
Luis Suarez Pressfocus

Atletico było wyraźnie lepszą drużyną od Athletiki Bilbao i wygrało zasłużenie (chociaż nie bez problemów) 2:1. Dzięki temu zespół ze stolicy Madrytu ma sześć punktów przewagi nad drugą Barceloną. Natomiast Baskowie przerwali serię pięciu meczów z rzędu bez porażki w La Lidze.

W środę na Wanda Metropolitano w La Lidze odrabiano ligowe zaległości w ramach 18. kolejki. Będące liderem tabeli Atletico Madryt mierzyło się z Athletikim Bilbao, który spisywał się ostatnio dobrze. Liczyliśmy zatem na ciekawe spotkanie.

Interesujące 45 minut

Atletico rozpoczęło to spotkanie bardzo dobrze, ponieważ było aktywne w ofensywie. Gospodarze narzucili intensywne tempo i utrzymywali się długo przy piłce. Nie potrafili jednak udokumentować przewagi golem.

Natomiast Athletic został zepchnięty do defensywy, przetrwał trudny okres, ale po pewnym czasie zaczął jednak prezentować się lepiej. Dzięki temu w 21. minucie objął prowadzenie. Oscar de Marcos uruchomił będącego na prawej stronie Inakiego Williamsa, który zagrał do Ikera Muniaina. Hiszpan uderzył nieczysto, ale skutecznie w prawy róg bramki. W tej sytuacji defensywa mogła zachować się zdecydowanie lepiej.

Baskowie długimi momentami byli w stanie skutecznie zneutralizować ofensywnych graczy Atletico, którzy w końcowej fazie spotkania uaktywnili się. Chwilę przed tym, jak piłkarze udali się do szatni, gracze Diego Simeone doprowadzili do remisu. Thomas Lemar dośrodkował w kierunku Marcosa Llorente, a ten wygrał pojedynek w powietrzu i z bliskiej odległości trafił do siatki.

Klasyczna wersja Atletico

Piłkarze ze stolicy Hiszpanii rozpoczęli drugą połowę od mocnego akcentu w postaci rzutu karnego, który został podyktowany z faul Unaia Nuneza. Do piłki podszedł oczywiście Luis Suarez. Urugwajczyk przymierzył kapitalnie w lewy dolny róg bramki.

Atletico w dalszej części meczu nie forsowało tempa i długimi fragmentami koncentrowało się przede wszystkim na tym, aby nie stracić gola. Mimo tego Los Colchoneros stworzyli dużo więcej sytuacji strzeleckich, niż Baskowie, którzy przeważali w posiadaniu piłki, ale nie potrafili tego wykorzystać. Finalnie gospodarze triumfowali 2:1.

W następnej serii spotkań oba kluby udadzą się w delegację. Atletico zmierzy się z Getafe. Natomiast przeciwnikiem Athletiku będzie Celta Vigo.