Atrakcyjny sparing Barcelony. Uczeń podejmie mistrza

Xavi
Xavi Pressfocus

Tego lata Barcelona podejmie u siebie Manchester City w meczu towarzyskim. Z tej okazji w poniedziałek na Camp Nou pojawił się Pep Guardiola.

  • 24 sierpnia tego roku Barcelona rozegra atrakcyjny mecz towarzyski
  • Na Camp Nou przybędzie Manchester City
  • Powodem jest zebranie środków na leczenie dla asystenta Luisa Enrique

Guardiola zabrał głos na temat Bernardo

W trakcie sezonu 2022/2023, Barcelona rozegra mecz towarzyski. Odbędzie się on 24 sierpnia o 21:00 na Camp Nou. Jego celem jest zebranie środków na rzecz walki ze stwardnieniem zanikowym bocznym, z którym zmaga się asystent Luisa Enrique. Blaugrana będzie miała przeciwnika z najwyższej półki. W szranki z wicemistrzem Hiszpanii stanie mistrz Anglii, czyli Manchester City. Xavi otrzyma zatem szansę na pokonanie swojego byłego trenera, Pepa Guardioli. Opiekun Obywateli przybył na Camp Nou i zabrał głos na temat szkoleniowca Barcelony.

Mimo że strzelają mi kilka goli za każdym razem, gdy tu przyjeżdżam, jest to mój dom i czuję się w nim bardzo komfortowo. Ponadto jestem podekscytowany spotkaniem z przyjaciółmi. Z Xavim znamy się od dawna. Był moim kolegą z boiska, a potem miałem to szczęście, że mogłem go prowadzić – powiedział Pep Guardiola.

Jego kariera mówi sama za siebie, mam wobec niego tylko słowa wdzięczności ze względu na to, jak pomógł mi na boisku. Barça wraz z nim będzie się rozwijać i ma zdolność powrotu do miejsca, w którym była. Cieszę się, że znów się spotkamy – dodał trener Manchesteru City. Podzielił się on również swoją opinią o Bernardo Silvie, którym interesuje się Barcelona.

Od dłuższego czasu pojawia się wiele nazwisk. Myślę, że Bernardo z nami zostanie. Podobnie jak to mówiłem w Barcelonie, tak teraz w City też nie chcę mieć graczy, którzy nie chcą być z nami, ale myślę, że on chce zostać. Nie wiem jednak, jak będzie wyglądało okienko transferowe – rzekł Pep Guardiola.

Czytaj także: Xavi nakłania wciąż władze Barcelony do przedłużenia umowy z Dembele

Komentarze