Aubameyang doradza Dembele pozostanie w FC Barcelonie

Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang Pressfocus

Po meczu z Valencią wywiadu udzielił Pierre-Emerick Aubameyang. Napastnik został zapytany o sytuację Ousmane Dembele w Barcelonie. Gabończyk zdradził, że doradzał klubowym koledze pozostanie w klubie.

  • Ousmane Dembele nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z Barcą, który wygasa wraz z końcem sezonu
  • Z tego powodu przez jakiś czas skrzydłowy nie był powoływany na mecze, jednak sytuacja uległa zmianie
  • Pozostanie w klubie i przedłużenie umowy doradza mu Aubameyang, który z Francuzem zna się od czasów wspólnej gry w Borussi Dortmund

Starzy znajomi z Borussi wciąż ramię w ramię

Od momentu transferu do FC Barcelony Aubameyang zbiera pozytywne noty, a w ostatnim spotkaniu przeciwko Valencii zanotował nawet hattricka. Gabończyk w trakcie wywiadu dla Sportu stwierdził, że bardzo dobrze czuje się w Katalonii. Zapytano go także, o przyszłość Ousmane Dembele.

Ousmane to wspaniały piłkarz, jeden z najlepszych z piłką. Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jest. Kiedy przyszedłem, powiedziałem mu: “musisz zostać, stary”. [śmiech] Wysłał mi wiadomość, pytając, czy przyjdę do Barçy, a ja nie chciałem mu przeszkadzać ze względu na jego sytuację. Trochę jednak rozmawialiśmy – odpowiedział napastnik.

Na pytanie o możliwe pozostanie skrzydłowego w drużynie Dumy Katalonii Gabończyk tajemniczo odpowiedział: – Nie wiem, mogę powiedzieć tylko, że w życiu wszystko jest możliwe.

Jeszcze kilka tygodni temu w zarządzie Barcy trwała debata na temat tego, co zrobić z Dembele. Prezydent Laporta optował za pozostawieniem piłkarza do końca sezonu na trybunach. Zwolennikiem takiego rozwiązania nie był Xavi, który wielokrotnie podkreślał profesjonalizm Francuza. Po kilku ostatnich kolejkach wiemy już, że zdanie Hiszpana okazało się kluczowe, a Dembele znów jest powoływany na mecze.

Komentarze