Barcelona straci nie jednego, ale dwóch napastników?

Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang fot. PressFocus

Dotychczas wydawało się, że z dwójki Depay – Aubameyang tylko jeden tego lata opuści Camp Nou. Teraz okazuje się, że Holender jest bliski przenosin do Juventusu, a Gabończyk może zostać nowym zawodnikiem Chelsea.

  • Po transferze Roberta Lewandowskiego w ofensywie FC Barcelony zrobił się tłok, który zażegna odejście niepotrzebnych graczy
  • Władze klubu wybierały pomiędzy Depayem i Aubameyangiem. Za zbędnego uznano Holendra, który jest jedną nogą w Juventusie
  • Okazuje się, że z Barcelony może odejść także Gabończyk. W jego przypadku spore zainteresowanie wykazuje Chelsea

Poważne straty Barcelony

FC Barcelona imponuje w trakcie letniego okienka transferowego. Do zespołu dołączyli już Andreas Christensen, Jules Kounde, Franck Kessie, Raphinha oraz Robert Lewandowski, a w najbliższej przyszłości można spodziewać się kolejnych nazwisk.

Wzmocnienia oznaczają, że do spięcia budżetu konieczne są również odejścia zbędnych piłkarzy. Po ściągnięciu Lewandowskiego w ofensywie zrobił się tłok, w związku z czym władze klubu wybierały między Memphisem Depayem i Pierre’em-Emerickiem Aubameyangiem. Jeden z nich miał tego lata opuścić zespół.

Wybrano Holendra, który niespecjalnie chciał żegnać się z Barceloną. Ostatecznie odejdzie z drużyny, ale na swoich warunkach. Depay rozwiąże kontrakt za porozumieniem stron, tak by nowy pracodawca nie musiał płacić kwoty transferu i mógł zaoferować mu wyższą pensję.

Okazuje się jednak, że Aubameyang również jest jedną nogą poza Camp Nou. Intensywne prace nad realizacją transakcji Gabończyka rozpoczęła Chelsea. Menedżer Thomas Tuchel ceni sobie umiejętności napastnika i dobrze wspomina współpracę za czasów Borussii Dortmund.

Jeżeli kwestie obu transferów zakończą się powodzeniem, wówczas FC Barcelona straci dwóch zawodników, którzy w poprzednim sezonie stanowili o sile ofensywnej. Depay w 36 występach strzelił 13 goli, natomiast Aubameyang do takiej samej zdobyczy bramkowej potrzebował raptem 23 spotkań.

Zobacz również: Pique zrezygnuje z części zarobków w Barcelonie. Hiszpan poszedł na ustępstwa

Komentarze