Gavi ma nadzieję na więcej bramek w reprezentacji

Gavi
Gavi Pressfocus

Dzięki bramce strzelonej w meczu z Czechami Gavi został najmłodszym strzelcem gola dla reprezentacji Hiszpanii w historii. 17-latek pobił tym samym rekord należący do innego piłkarza FC Barcelony – Ansu Fatiego. Hiszpan nie krył radości z tego powodu.

• Gavi został najmłodszym strzelcem w historii reprezentacji Hiszpanii
  • Pomocnik pobił tym samym rekord należący do Ansu Fatiego
  • 17-latek jest bliski przedłużenia umowy z FC Barceloną

Barca planuje docenić Gaviego tak jak Pedriego

Spotkanie z Czechami w Lidze Narodów nie układało się po myśli Hiszpanów. La Furia Roja przegrywała niemal przez całą pierwszą połowę 0:1 i wydawało się już, że przy takim stanie piłkarze zejdą do szatni. W doliczonym czasie pierwszych 45 minut znakomicie w polu karnym rywali znalazł się Gavi. 17-latek wykorzystał dogranie Rodrigo i silnym strzałem zapewnił swojej reprezentacji wyrównanie.

Dzięki zdobytej bramce Gavi został najmłodszym strzelcem w historii reprezentacji Hiszpanii. Dokonał tego mając 17 lat i 304 dni. Pobił tym samym rekord należący do Ansu Fatiego. Jak stwierdził w wywiadzie po tym spotkaniu, o szansie na rekord powiadomił go właśnie kolega z drużyny.

– Ansu powiedział mi, że miałem 8 dni, by pobić jego rekord i zostać najmłodszym strzelcem gola w reprezentacji. Cieszy się, że mi się to udało. To było szybkie zagranie. Rodri do mnie podał i starałem się uderzyć lewą nogą. Krótko świętowałem, bo przegrywaliśmy i chcieliśmy odrobić stratę. Dziękuję tym, którzy we mnie uwierzyli, oraz kolegom, którzy są ze mną. Oby tych bramek było więcej – skomentował swój wyczyn wychowanek FC Barcelony.

Pomocnik jest w trakcie negocjacji z Blaugraną odnośnie przedłużenia swojego kontraktu. O transfer Hiszpana zabiega wiele topowych europejskich klubów, jednak on sam pragnie odnieść sukces w Barcy. W środę Gerard Romero poinformował, że zawodnik jest bliski osiągnięcia porozumienia z klubem. Gavi ma dzięki nowej umowie zarabiać na podobnym poziomie co Pedri, czy Fati.

Sprawdź też: Di Maria czeka na zainteresowanie ze strony Barcelony