Obrońca Chelsea rozważa złożenie oficjalnej prośby o transfer

Cesar Azpilicueta
Cesar Azpilicueta PressFocus

Cesar Azpilicueta jest zdeterminowany, by w trakcie najbliższego okna transferowego trafić do Barcelony. Kapitan Chelsea może zażądać od klubu możliwości odejścia, składając oficjalną prośbę.

  • Cesar Azpilicueta chce tego lata odejść do Barcelony
  • Transakcji nie ułatwia Chelsea, która chciałaby zatrzymać kapitana do końca kontraktu, czyli przez jeszcze jeden sezon
  • Hiszpan rozważa złożenie tzw. transfer request. To postawiłoby klub w niezwykle skomplikowanej sytuacji

Azpilicueta zdeterminowany, by grać na Camp Nou

Cesar Azpilicueta chciałby po dekadzie opuścić Chelsea. Kapitan rok temu poprowadził The Blues do drugiej w swojej karierze Ligi Mistrzów, a ostatni etap kariery chciałby spędzić w ojczyźnie. W La Lidze występował ostatnio w 2010 roku w barwach Osasuny.

32-latkiem od dawna zainteresowana jest FC Barcelona. Obie strony mają już nawet porozumienie względem indywidualnego kontraktu, ale problemem są negocjacje między klubami. Londyńczycy nie są bowiem skłonni do wypuszczenia z rąk Azpilicuety. Jeśli nawet się na to zgodzą, oczekują odpowiedniej opłaty, w zamian za kartę zawodnika. Portal Transfermarkt wycenia Hiszpana na dziewięć milionów euro.

Katalońskie Mundo Deportivo donosi, że obrońca nosi się ze złożeniem oficjalnego żądania transferu. Ogłoszenie chęci odejścia nie zmusi prawnie Chelsea do sprzedaży, ale może wywrzeć na dyrektorach presję. Hiszpan chciałby godnie pożegnać się z klubem, w którym spędził dziesięć lat i święcił największe triumfy. Wie też jednak, że Barcelona nie jest skłonna zapłacić za niego znacznej kwoty odstępnego.

W minionym sezonie 32-latek rozegrał aż 47 spotkań pod wodzą Thomasa Tuchela. Zanotował w nich trzy bramki i tyle samo asyst.

Komentarze