Bale: nigdy tego nie mów, jeśli chcesz dla mnie pracować

Gareth Bale
Gareth Bale PressFocus

Gareth Bale jest niezwykle przywiązany do Walii. Jonathan Barnett, jego agent, przytoczył ciekawą anegdotę na ten temat z początku współpracy obu panów.

Czytaj dalej…

  • Gareth Bale może niebawem rozegrać setne spotkanie dla reprezentacji Walii
  • Jego agent wyznał, że za młodu Bale miał szansę gry dla Anglików, ale kategorycznie ją odrzucił

Bale: jeśli chcesz być moim agentem, nigdy tego nie powtarzaj

Gareth Bale znany jest ze swojego przywiązania dla reprezentacji Walii. Po raz ostatni wystąpił dla niej we wrześniu. Z kolejnych wykluczyła go kontuzja, ale obecnie 32-latek otrzymał powołanie od selekcjonera Roberta Page’a. Walijczyków czekają trudne starcia w eliminacjach do mistrzostw świata przeciwko Białorusi i Belgii. Jeżeli Bale wystąpi w którymkolwiek z tych spotkań, będzie to jego okrągły, setny mecz w narodowych barwach.

Z tej okazji pewną anegdotę przytoczył agent gracza.

Myślę, że dla Garetha awans z Walią na mistrzostwa świata byłby wisienką na torcie jego kariery. Od pierwszego spotkania z nim i jego ojcem słyszałem, jak ważna jest dla niego reprezentacja. Wówczas miał okazję, by grać dla kadry Anglii. Odpowiedział mi: nigdy tego nie powtarzaj, jeżeli chcesz być moim agentem! Jest fanatycznie oddany Walii – powiedział Jonathan Barnett.

Zawodnik Realu Madryt wystąpił ze swoją kadrą na Euro 2016 oraz 2021. Nigdy jeszcze nie wystąpił na mundialu, ale teraz ma do tego szansę. Obecnie jego Walia zajmuje trzecie miejsce w swojej grupie, ale ma tyle samo punktów, co Czechy. Dobre wyniki w meczach z Białorusią i Belgią mogą zapewnić Walijczykom grę w barażach.

W dotychczasowych 99 spotkaniach dla kadry narodowej Bale strzelił 36 bramek. Jedynie Chris Gunter może pochwalić się większą liczbą występów dla Walii (106), za to nikt nie strzelił dla niej więcej goli niż zawodnik Królewskich.

Przeczytaj również: Xavi wprowadził żelazne zasady w Barcelonie.

Komentarze