Piłkarz Celty kandydatem do wzmocnienia obrony Barcy

Javi Galan
Javi Galan Pressfocus

Jednym z priorytetów FC Barcelony w trakcie letniego okienka transferowego będzie sprowadzenie zmiennika dla Jordiego Alby. Klub wytypował już swojego faworyta. Latem Barca spróbuje wykupić z Celty Vigo Javiego Galana.

  • Jordi Alba nie ma jakościowego zmiennika i musi rozgrywać niemal wszystkie mecze
  • Klub zdaje sobie sprawę z problemu i latem planuje transfer lewego obrońcy
  • Faworytem jest Javi Galan z Celty Vigo

Galan ekonomiczną opcją dla FC Barcelony

Jordi Alba jest jedynym piłkarzem Barcy, który od momentu objęcia sterów przez Xaviego ani razu nie był zmiennikiem. Hiszpan rozgrywa niemal wszystkie mecze od pierwszej do ostatniej minuty i widać po nim już mocno oznaki zmęczenia sezonem. W teorii jego zmiennikiem jest młody wychowanek Alejandro Balde, ale sztab szkoleniowy z uwagi na jego nikłe doświadczenie i problemy zdrowotne jak do tej pory boi się dać mu szansę. 

Barca latem zamierza ściągnąć lewego obrońcę, który byłby zmiennikiem dla Alby, ale mógłby nawet powalczyć z nim o miejsce w wyjściowym składzie. Faworytem Xaviego jest Javi Galan z Celty Vigo. Trener Blaugrany miał poprosić o jego transfer Joana Laportę, jak twierdzą hiszpańskie media.

Galan rozgrywa bardzo udany sezon w barwach drużyny z Galicji i jest postrzegany jako jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji w La Lidze. W obecnej kampanii rozegrał już 34 mecze w trakcie których zanotował trzy asysty. Transfer Hiszpana nie byłby zbyt kosztowny – portal Transfermarkt wycenia go na 9 milionów euro.

Przeczytaj: Koniec Desta w Barcelonie? Amerykanin z urazem

Komentarze