Barca faworytem w walce o podpis Depaya

Memphis Depay
Memphis Depay Grzegorz Wajda

Zdaniem Mundo Deportivo wiele wskazuje na to, że Memphis Depay przeniesie się do Barcelony. Duma Katalonii zabiegała o tego gracza już latem, ale wtedy Olympique Lyon odrzucił jej propozycję. Teraz negocjacje mają ułożyć się inaczej.

Wszystko z powodu umowy Holendra, która wygasa już w czerwcu 2021 roku. Memphis Depay nie planuje jej przedłużyć i w teorii mógłby podpisać już w styczniu przedwstępny kontrakt z innym klubem. Działacze Lyonu mają jednak nadzieję, że jeszcze na swoim zawodniku zarobią. Oferują więc promocyjną cenę, jaką jest 5 milionów euro za usługi swego gracza.

To, że Depay trafi do Barcelony jest bardzo prawdopodobne. Wielkim zwolennikiem talentu tego piłkarza jest trener Ronald Koeman, który zna go dobrze ze wspólnej pracy w reprezentacji Holandii. W styczniu wraz z działaczami Dumy Katalonii znów może namawiać rodaka na transfer.

Barca czy PSG?

Warto przypomnieć, że Depay był już jedną nogą w Barcelonie latem tego roku. Lyon odrzucił jednak ofertę wartą 25 milionów funtów. Teraz, po paru miesiącach, jest gotowy oddać Holendra za znacznie mniej.

Barca musi jednak uważać na działania PSG. Katarscy działacze mistrza Francji też myślą o pozyskaniu Depaya. W styczniu piłkarz może otrzymać dwie konkurencyjne oferty.

Komentarze