Barca gromi, Messi show!

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Po kilku trudnych spotkaniach, Barcelona tym razem bez większych problemów zainkasowała trzy punkty. Podopieczni Quique Setiena wysoko 5:0 pokonali na Camp Nou Eibar. Doskonałe spotkanie rozegrał Lionel Messi, który cztery razy wpisał się na listę strzelców.

Niewiele brakowało, a spotkanie rozpoczęłoby się od prowadzenia Eibar. W czwartej minucie ładnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła do bramki Dumy Katalonii trafił Sergi Enrich, ale okazało się, że był na nieznacznym spalonym i gol nie został uznany.

Tymczasem w 14. minucie wynik otworzył niesamowity Lionel Messi, który przedryblował trzech rywali i mając przed sobą tylko bramkarza pewnie trafił do siatki.

Argentyńczyk w 37. minucie podwyższył na 2:0, ponownie wbiegając w pole karne pomiędzy obrońca i celnie uderzając z lewej strony. Messi nie zamierzał na tym poprzestawać i trzy minuty później skompletował klasycznego hattricka. Tym razem z zimną krwią trafił do bramki po tym jak piłka trafiła pod jego nogi po nienajlepszej interwencji jednego z obrońców.

W drugiej połowie kibice długo musieli czekać na kolejne, choć obie drużyny miały swoje okazje do ich zdobycia. Barcelona grała zdecydowanie spokojniej, oszczędzając również siły przed czekającym ją w przyszłym tygodniu pojedynkiem z Napoli w Lidze Mistrzów.

W samej końcówce spotkania Duma Katalonii ponownie zaatakowała i zdobyła kolejne dwa gole. Najpierw czwartego gola zdobył Messi, a kilka chwil później wynik meczu na 5:0 ustalił Arthur. Co ciekawe, asysty przy obu tych golach zanotował debiutujący w katalońskim zespole Braithwaite.

FC Barcelona – SD Eibar 5:0 (3:0)