Barca gromi, świetny Messi!

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

FC Barcelona nie miała żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa we wtorkowym meczu z Realem Valladolid. Podopieczni Ernesto Valverde przed własną publicznością wygrali efektownie 5:1. Świetne spotkanie rozegrał Lionel Messi, który zdobył dwie bramki i zanotował dwie asysty.

Spotkanie świetnie rozpoczęła się dla Dumy Katalonii, która już w trzeciej minucie objęła prowadzenie. Na listę strzelców świetnym uderzeniem z woleja wpisał się Clement Lenglet.

W 15. minucie goście z Valladolid doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego fatalnie interweniował Marc-Andre ter Stegen. Błąd niemieckiego bramkarza z wykorzystał Kiko Olivas, trafiając do siatki z kilku metrów.

W 29. minucie podopieczni Ernesto Valverde ponownie byli na prowadzeniu. Po świetnym podaniu Lionela Messiego w pole karne, piłkę w bramce goście umieścił wbiegający w pole karne Arturo Vidal. Pięć minut później piłkę w bramce rywali bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego umieścił Lionel Messi.

W drugiej połowie Barcelona tylko potwierdziła wyższość nad rywalem. W 75. minucie swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Messi, który wykorzystał dobre podanie Ivana Rakiticia. Kilka chwil później gospodarze cieszyli się z piątego gola. Ponownie udział przy golu miał Messi, który tym razem obsłużył świetnym prostopadłym podaniem Luis Suareza, który wykorzystał sytuację sam na sam. Był to gol ustalający wynik meczu.

FC Barcelona – Real Valladolid 5:1 (3:1)

1:0 Lenglet 3′
1:1 Olivas 15′