Barca gromi Valencię, świetny 16-latek

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Pięć goli zaaplikowała Barcelona Valencii w najciekawiej zapowiadającym się meczu 4. kolejki La Liga. Sobotni pojedynek na Camp Nou zakończył się wygraną Dumy Katalonii 5:2.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Barcelony, która już po kilku minutach prowadziła 2:0. W roli głównej wystąpił zaledwie 16-letni Anssumane Fati. Debiutujący w podstawowym składzie Dumy Katalonii zawodnik, już w drugiej minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, pewnym uderzeniem ze środka pola karnego wykorzystując dogranie Frenkiego de Jonga.

Pięć minut później Fati zapisał na swoje konto asystę, obsługując dobrym podaniem wbiegającego w pole karne De Jonga, który sprawił, że Cillessen po raz drugi w tym meczu musiał wyciągać piłkę z bramki. W 16. minucie Fati podjął kolejną próbę, ale tym razem piłka po jego strzale sprzed pola karnego przeszła tuż obok słupka.

Tymczasem w 29. minucie padła kontaktowa bramka dla Valencii. Po prostopadłym podaniu Rodrigo, sytuację sam na sam z bramkarzem Barcelony wykorzystał Kevin Gameiro. Francuz w pierwszej połowie miał jeszcze jedną okazję, ale tym razem przegrał pojedynek z Ter Stegenem.

Kolejne bramki padły w drugiej odsłonie meczu. W 52. minucie trzeciego gola dla Barcelony zdobył Gerard Pique, który trafił do siatki z najbliższej odległości, dobijając uderzenie Griezmanna, po którym piłka odbiła się od słupka. Trzy minuty później bliski wpisania się na listę strzelców był Semedo, ale futbolówka po jego płaski strzale zza pola karnego trafiła w słupek.

W 61. minucie było już 4:1 dla Barcelony. Tym razem Cillessena ładnym uderzeniem zza pola karnego zaskoczył Luis Suarez. Urugwajczyk trafił do bramki Valencii także w 82. minucie, uderzając z kilkunastu metrów po odegraniu piłki przez Griezmanna.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Barcelony 5:2, bowiem w doliczonym czasie gry drugie trafienie dla Valencii zanotował Maxi Gomez.

FC Barcelona – Valencia CF 5:2 (2:1)