Barca nie pozyska Neymara w styczniu

Neymar
Neymar fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Prezydent FC Barcelony w osobie Josepa Marii Bartomeu w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów zakomunikował, że mistrzowie Hiszpanii w trakcie zimowej sesji transferowej nie podejmą próby pozyskania Neymara z Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Reprezentant Brazylii był jednym z głównych celów działaczy Dumy Katalonii na letnie okno transferowe. Po wielu tygodniach spekulacji związanych z przyszłością piłkarza, ostatecznie zawodnik nie zmienił klubu.

Neymar nie dołączy do Barcy w styczniu, a na pewno nie będzie o tym decydować szatnia drużyny – powiedział sternik Blaugrany w rozmowie z Barca TV.

– Zrobiliśmy wszystko, co było możliwe, aby podpisać umowę z Neymarem. W zamian nie zaoferowaliśmy żadnego konkretnego piłkarza, chociaż rozmawialiśmy o wymianie zawodników, ale wszystkie nazwiska były sugerowane przez PSG – dodał Bartomeu.

– Bez wymiany piłkarzy transakcja miała polegać na wypożyczeniu Neymara na rok z opcją obowiązkowego transferu po zakończeniu sezonu – kontynuował 56-latek.

– Wiem, że inne kluby również negocjowały z PSG. W pewnym momencie Neymar poprosił jednak PSG, aby negocjowało tylko z Barcą. Zawodnik zdecydował, że jeśli zmieni klub, to tylko na Barcę – zaznaczył Hiszpan.

Dodajmy, że 27-latek ma umowę ważną z klubem ze stolicy Francji do końca czerwca 2022 roku.

Komentarze