Barca odmawia płacenia kroci prowizji za transfer Haalanda

Erling Haaland
Erling Haaland fot. PressFocus

FC Barcelona w powszechnej opinii planuje latem sfinalizowac transfer z udziałem Erlinga Haalanda. Norweg wydaje się głównym celem Katalończyków na najbliższe okno transferowe. Kłopot w tym, że sternicy Blaugrany niechętnie podchodzą do planu wyłożenia 100 milionów euro na prowizję za transfer ojcu piłkarza i jego menedżerowi.

  • FC Barcelona ma plan, aby pozyskać Erlinga Haalanda
  • Dziennikarz Javi Miguel przekonuje jednak, że Katalończykom nie pasuje wykładania kroci na prowizję za transfer pełnomocnikom zawodnika
  • Norweg ma wpisaną klauzulę odstępnego, która będzie aktywna latem i wynosi podobno 75 milionów euro

Prowizja dla pełnomocników może być kością niezgody

FC Barcelona pod wodzą Xaviego Hernandeza wróciła na właściwe tory i znów swoją grą cieszy swoich kibiców. Ostatnio ekipa z Camp Nou nie dała żadnych szans Realowi Madryt w El Clasico, pokonując lidera La Liga różnicą czterech goli.

Tymczasem nie milkną spekulacje na temat solidnego wzmocnienia ofensywny Katalończyków. Barca poważnie jest zainteresowana pozyskaniem Erlinga Haalanda z Borussiii Dortmund. Nie jest to jednak jedyny klub, celujący w transfer Norwega.

Haalanda jest też na celowniku przede wszystkim Man City. Tymczasem przedstawiciele Barcelony, czyli: Joan Laporta, Rafael Yuste i Enric dali jasno do zrozumienia, że nie biorą pod uwagę transferu z udziałem Haalanda.

Dziennikarz Javi Miguel przekazał nowe wieści w kontekście zainteresowania Katalończyków norweskim napastnikiem na łamach dziennika AS. Jego zdaniem Barcelona nie zrezygnowała całkowicie z planu pozyskania Haalanda. Jasne jest jednak, że hiszpański klub niechętnie podchodzi do idei wyłożenia 100 milionów euro na prowizje za transakcję.

Tajemnicą Poliszynela jest, że ojciec i doradca Haalanda, Alf-Inge, oraz agent napastnika, Mino Raiola, żądają po 50 mln euro prowizji, co dodałoby 100 mln euro brutto do całkowitego kosztu operacji. Barcelona jednak nie ma zamiaru płacić tej kwoty, co sprawia, że na dzisiaj większe szanse na pozyskanie zawodnika ma Man City.

Czytaj więcej: FC Barcelona znalazła już zastępstwo za Dembele

Komentarze