Media: FC Barcelona przedłuży kontrakt z Roberto

Sergi Roberto
Sergi Roberto Pressfocus

Sergi Roberto to postać, o której kibice FC Barcelony na przestrzeni ostatniego sezonu mogli zdążyć już zapomnieć. Hiszpan niemal całą kampanię 2021/22 stracił przed nieustanne urazy, a jego przyszłość na Camp Nou pozostawała niewiadomą. Mundo Deportivo informuje, że 30-latek przedłuży w tym tygodniu kontrakt z Blaugraną.

  • Sergi Roberto stracił niemal cały poprzedni sezon przez kontuzje
  • Hiszpanowi kończy się kontrakt, a klub jeszcze go z nim nie przedłużył
  • Według hiszpańskich mediów, w tym tygodniu Barca zaproponuje Roberto nową umowę

Niechciany przez kibiców, niezbędny Xaviemu

Sezon 2021/22 upłynął Sergiemu Roberto na nieustannym leczeniu kontuzji. Hiszpana prześladowały urazy mięśniowe, z powodu których zanotował on jedynie 12 występów podczas poprzedniej kampanii. Kontrakt zawodnika wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku, a FC Barcelona jak do tej pory nie zdecydowała się go przedłużyć.

Większość kibiców Blaugrany domagała się odejścia zawodnika. Hiszpan nie jest postrzegany przez nich jako niezbędny, a odczucia te potęguje wysoka pensja, jaką co roku inkasuje. Mundo Deportivo informuje, że 30-latek znajduje się w planach Xaviego na przyszły sezon, a klub zaproponuje mu w tym tygodniu przedłużenie umowy. Będzie się ono wiązało z obniżką dotychczasowych zarobków. Doniesienia te potwierdza Fabrizio Romano.

Pozostania Sergiego Roberto niemal od początku swojej kariery trenerskiej w FC Barcelonie Xavi. Szkoleniowiec ceni sobie wszechstronność Hiszpana, który może występować zarówno na boku obrony, jak i w środku pola, czy jako wahadłowy. Ponadto potrafi on bardzo dobrze dogrywać w pole karne, co wielokrotnie udowadniał już w poprzednich sezonach. Klub planuje na ten moment przedłużyć z nim umowę jedynie na rok.

Sprawdź: Cztery kluby zainteresowane wychowankiem Barcy

Komentarze