Barca pogodzona z losem. “Nie walczymy już o żadne trofeum”

Xavi Hernandez
Xavi Hernandez fot. PressFocus

FC Barcelona ma jeszcze matematyczne szanse na wywalczenie mistrzostwa Hiszpanii. Trener Katalończyków nie ma jednak złudzeń, że losy mistrzowskiego tytułu są już rozstrzygnięte. Celem Barcy jest zatem zakończenie rozgrywek ligowych na drugim miejscu w tabeli.

  • FC Barcelona nie ma już złudzeń w kontekście walki o mistrzostwo La Liga
  • Xavi Hernandez dał jasno do zrozumienia, że Katalończycy w tej kampanii walczą już tylko o drugie miejsce w ligowej tabeli
  • Opiekun Blaugrany podzielił się opinią na temat celów na kończącą się kampanię przed starciem z Realem Sociedad

Xavi wyłożył kawę na ławę

FC Barcelona po rozegraniu 31 spotkań ligowych legitymuje się dorobkiem 60 punktów na koncie. Do lidera rozgrywek Realu Madryt ekipa z Camp Nou traci 15 punktów. Nie może zatem dziwić, że opiekun Barcy jest pogodzony z losem w kontekście walki o mistrzostwo La Liga.

Musimy zaakceptować rzeczywistość, ale nie zmienimy tego, w co wierzymy. Musimy zachować wiarę – rzekł Xavi Hernandez cytowany przez Mundo Deportivo.

Pokonaliśmy wielkie hiszpańskie drużyny: Atletico, Real Madryt, Sevillę. Konieczne jest zatem kontynuowanie dobrej gry w kolejnych spotkaniach. Nadal jestem przekonany, że musimy się rozwijać – kontynuował trener Barcelony.

Musimy grać lepiej, a jednocześnie mieć więcej wiary i chęci. W rzeczywistości nie walczymy o żaden z tytułów. Musimy być bardziej pokorni niż kiedykolwiek i myśleć, że naszym celem jest drugie miejsce – zaznaczył Hiszpan.

Dwa, trzy tygodnie temu zainspirowała nas walka o zwycięstwo w La Liga. Teraz jesteśmy od niej bardzo daleko. Rzeczywistość to walka o drugie miejsce. Nie jesteśmy tak źli, jak w listopadzie, ale musimy być lepsi – zakończył Xavi.

Barcelona w czwartek wieczorem zmierzy się na wyjeździe z Realem Sociedad. Katalończycy podejdą do tej potyczki w roli faworyta, ale Baskowie na pewno tanio skóry nie sprzedadzą. Spotkanie zacznie się o 21:30.

Czytaj więcej: Barcelona chce podjąć próbę pozyskania Joao Felixa

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze