Barca bliska zakontraktowania nowego lewego obrońcy

Alejandro Grimaldo
Alejandro Grimaldo Pressfocus

FC Barcelona jest o krok od zakontraktowania Alejandro Grimaldo. Takie informacje podaje dziennikarz gazety Sport – Roger Pros Pereira. W operacje może zostać włączony Francisco Trincao, który obecnie przbywa na wypożyczeniu w Wolverhamptonie Wanderes.

  • Barca poszukuje zastępstwa dla Jordiego Alby
  • Hiszpan rozgrywa niemal wszystkie mecze i jest przemęczony
  • Według mediów klub jest bliski osiągnięcia porozumienia z Alejandro Grimaldo

Wychowanek powróci na Camp Nou?

Odkąd Junior Firpo został sprzedany do Leeds United, Barca nie ma w składzie rezerwowego lewego obrońcy. W teorii rolę tę powinien pełnić Alejandro Balde, który otrzymał przed sezonem promocję do pierwszej drużyny. Zaufania do młodego Hiszpana nie ma jednak Xavi, za kadencji którego wystąpił tylko w jednym meczu. Priorytetem dla Dumy Katalonii latem jest sprowadzenie lewego defensora, który odciążyłby nieco Jordiego Albę. 

Klub rozważa dwie kandydatury. Faworytem dyrektora sportowego – Mateu Alemany’ego jest piłkarz Valencii, Jose Gaya. Xavi nalega natomiast na sprowadzenie Alejandro Grimaldo, występującego na co dzień w Benfice. Kontrakt obrońcy Orłów wygasa w czerwcu 2023 roku, co mogłoby obniżyć jego cenę. Benfice nie udało się jeszcze dojść z Hiszpanem do porozumienia w kwestii przedłużenia kontraktu.

Według Rogera Pros Pereiry, Blaugrana jest o krok od zakontraktowania Alejandro Grimaldo. Dziennikarz Sportu zaznacza, że w operację może zostać włączony Francisco Trincao, który nie figuruje w planach Xaviego na przyszły sezon. Portugalczyk nie przekonał do siebie także Wolverhamptonu, w którym gra obecnie na wyjeździe. Wilki niemal na pewno nie zdecydują się na wykupienie skrzydłowego, dlatego po sezonie wróci on do Barcelony. 

Sprawdź też: Barca ma opcję B na wypadek braku transferu Lewandowskiego

Komentarze