Barca uczci chiński nowy rok w trakcie El Clasico

FC Barcelona - Real Madryt
FC Barcelona - Real Madryt

Dzisiaj wieczorem w ramach 1/2 finału Copa del Rey piłkarze FC Barcelony zmierzą się na swoim stadionie z Realem Madryt. Tymczasem oficjalna strona klubu z Katalonii potwierdziła, że na koszulkach Blaugrany będą widoczne nazwiska piłkarzy napisane w języku chińskim.

Czytaj dalej…

Liderzy La Liga podjęli decyzję o umieszczeniu na koszulkach nazwisk piłkarzy w języku chińskim w związku z chińskim Nowym Rokiem. Taki stan rzeczy będzie miał miejsce po raz pierwszy w historii klubu.

“Ta akcja jest połączona z życzeniami z okazji chińskiego Nowego Roku z udziałem graczy pierwszego zespołu, czyli Leo Messiego, Gerarda Pique, Marc-Andre ter Stegena i Samuela Umtitiego, które zostały opublikowane przez klub w poniedziałek” – brzmi oświadczenie Barcelony.

“Ten rok jest bardzo ważny dla strategii funkcjonowania klubu w Chinach, gdy latem drużyna uda się na przedsezonowe tournee nie tylko do Chin, ale również do Japonii” – czytamy dalej.

Dodajmy, że pierwszym klubem w Europie, który na zdecydował się na umieszczenie nazwisk piłkarzy w języku chińskim, był Inter Mediolan.

Komentarze