Bayern odmawia transferu, a hiszpańskie media wskazują datę prezentacji Lewandowskiego

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Pressfocus

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji transferu Sadio Mane, prezes Bayernu Oliver Kahn zabrał głos w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego. Działacza Bawarczyków podkreślił, że Polak ma kontrakt ważny do 2023 roku. Nie przeszkodziło to hiszpańskim mediom wytypować daty, kiedy może odbyć się prezentacja 33-latka jako nowego piłkarza FC Barcelony.

  • Włodarze Bayernu Monachium upierają się na pozostanie Lewandowskiego w klubie
  • Polak za wszelką cenę chce odejść do FC Barcelony
  • Według Mundo Deportivo klub już zaplanował, kiedy odbędzie się prezentacja napastnika

Bayern uparty, Barca pewna swego?

Wydawało się, że wobec transferu Sadio Mane postawa działaczy Bayernu Monachium odnośnie potencjalnego odejścia Roberta Lewandowskiego ulegnie zmianie. Nic bardziej mylnego. Oliver Kahn podczas konferencji prasowej podkreślił, że Polak ma jeszcze rok ważnego kontraktu, a klub liczy, że go wypełni. 

– Jeśli chodzi o Roberta, niewiele się zmieniło. Ma kontrakt ważny do 2023 roku i z radością zobaczymy go na pierwszym treningu. Nie mam nic więcej do dodania w tym temacie – stwierdził.

Mimo to dziennik Mundo Deportivo wskazuje, w jakich dniach mogłaby odbyć się prezentacja Lewandowskiego jako nowego zawodnika FC Barcelony. Według hiszpańskich dziennikarzy, ta ma nastąpić między 12 a 15 lipca. Xaviemu zależy, żeby Lewandowski pojechał razem z zespołem na tournee do USA i mógł należycie przepracować okres przygotowawczy. 

“Robert Lewandowski się nie cofnie. Polak nie myśli o niczym innym poza odejściem do Barcelony i powtórzył to Hasanowi Salihamidziciowi. Z Niemiec płyną wieści, że Polak będzie do sprzedaży za 50 milionów euro. Xavi chce go mieć przed rozpoczęciem tournee po USA” – możemy przeczytać w MD.

Sprawdź: Xavi nie traci wiary, Chelsea traci cierpliwość

Komentarze