Barca wygrywa z Sevillą, trzy gole Messiego

Gracze z Sewilli przegrali u siebie z Barceloną 2:4. Trzy bramki dla gości zdobył Messi, a jedno trafienie dołożył Suarez.

Co działo się w tej potyczce? Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, ponieważ mogli objąć prowadzenie już w pierwszej minucie. Ter Stegen poradził sobie jednak z próbą Ben Yeddera.

W 18. minucie kolejną sytuację miał Ben Yedder, ale znowu ją zmarnował. Cały czas było zatem 0:0.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 22. minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Navas.

Goście stosunkowo szybko wyrównali. W 26. minucie kapitalnie z woleja huknął bowiem Messi.

W 39. minucie gospodarze stworzyli sobie kolejną dobrą sytuację, ale w porę interweniował Pique.

Kilka minut potem piłkarze gospodarzy znowu byli na prowadzeniu. Jak padła bramka? Sarabia zagrał do Mercado, a ten płaskim uderzeniem pokonał golkipera gości. Sędzia jeszcze skorzystał z VAR-u, aby sprawdzić, czy Sarabia nie był na spalonym, ale ostatecznie gol został uznany.

W 47. minucie w pole karne gospodarzy wpadł Dembele, ale Woeber zdołał odebrać mu piłkę.

Kilka minut potem Coutinho zagrał do Messiego. Argentyńczyk uderzył z ostrego kąta, ale nie sprawił tym strzałem problemów bramkarzowi Sewilli.

Goście doprowadzili do wyrównania w 67. minucie. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Messi.

W 78. minucie piłkarze Barcelony mogli być już na prowadzeniu. Tym razem jednak Vaclik skutecznie interweniował przy próbie Argentyńczyka.

Messi nie zamierzał jednak poprzestawać na dwóch golach. W 85. minucie genialny Argentyńczyk piękną podcinką zdobył swoją trzecią bramkę.

Wynik meczu na 4:2 dla gości z Katalonii ustalił w doliczonym czasie gry Suarez.

Sevilla – Barcelona 2:4 (2:1)