“Barca z Messim jest i będzie lepszym zespołem niż bez Messiego”

Leo Messi
Leo Messi Cosmin Iftode / Sport Pictures

Lionel Messi po zakończeniu ostatniego sezonu był zdecydowany na opuszczenie Barcelony. Argentyńczyk, który popadł w konflikt z władzami klubu, ostatecznie zdecydował się na pozostanie na Camp Nou. Czy swój wkład w przekonanie Messiego do kontynuowania występów w katalońskim zespole miał Ronald Koeman, który objął drużynę w bardzo trudnym momencie?

Czytaj dalej…

Holenderski szkoleniowiec udzielił obszernego wywiadu dziennikowi Sport, w którym po raz kolejny opowiedział również o swoich relacjach z Messim. Koeman potwierdził również, że rozmawiał z kapitanem zespołu po dołączeniu do klubu. Wówczas ważyły się losy przyszłości argentyńskiego zawodnika.

Koeman nie uważa, aby jego rozmowa z Messim miała decydujący wpływ na decyzję zawodnika o pozostaniu w klubie. – Powiedziano mi, że Messi jest nieszczęśliwy. Rozmawialiśmy u niego w domu. Podał mi swoje powody, a ja wyjaśniłem mu, co mogę zmienić. Byłem szczery, powiedziałem mu, że jedyne, na co mam wpływ, to rzeczy związane z piłką: moją pracę, mój system gry, jego pozycję na boisku, jego znaczenie jako zawodnika. Powiedziałem mu także, że nie mam wpływu na nieporozumienia, które miał z klubem. W końcu decyzja o pozostaniu była jego – wspomina Koeman.

– Przede wszystkim rozmawialiśmy o tym, jak musimy naciskać na swojego przeciwnika. Uczucie, jakie miałem po rozmowach z nim zawsze było dobre. To ważne, bo Messi pokazał mi, że jest ambitnym człowiekiem, który zawsze chce wygrywać, który chce nadal być najlepszy, nawet jeśli ma swoje problemy z klubem – kontynuował.

Messi pozostaje kluczowy dla Barcelony

Trener Dumy Katalonii był również pytany o to, czy drużyna nie jest zbytnio uzależniona od Messiego. – Chcę tego, co najlepsze dla zespołu. A najlepszą rzeczą dla zespołu jest dobra dyspozycja Leo i jego duże zaangażowanie. Udowodnił to niedawno przeciwko Betisowi, kiedy pojawił się na boisku w drugiej połowie. Zespół musi nauczyć się szukać tego, co najlepsze dla samego zespołu, ale dzisiaj Barca jest i będzie lepszym zespołem z Messim niż bez Messiego – dodał szkoleniowiec.

Argentyński napastnik w obecnym sezonie rozegrał 10 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając sześć bramek i dokładając do tego cztery asysty.

Komentarze