Barca ma alternatywę na pozycję środkowego obrońcy

Benoit Badiashile
Benoit Badiashile Pressfocus

Poza transferami Roberta Lewandowskiego i Raphinii FC Barcelona skupia się również na wzmocnieniu linii obrony. Klub w poniedziałek poinformował o zakontraktowaniu Andreasa Christensena, ale na tym może się nie skończyć. Według dziennika Sport, wicemistrzowie Hiszpanii zainteresowani są wychowankiem AS Monaco – Benoitem Badiashile.

  • FC Barcelona postara się o sprowadzenie latem do klubu kolejnego stopera
  • W orbicie zainteresowań klubu znajdują się Kounde i Koulibaly
  • Tańszą alternatywą dla wspomnianej dwójki może być Benoit Badiashile z AS Monaco’

Kolejny talent może latem opuścić Monaco

W poniedziałek FC Barcelona poinformowała wreszcie oficjalnie o pozyskaniu na zasadzie transferów bezgotówkowych Francka Kessie i Andreasa Christensena. Blaugrana wciąż ma jednak spore problemy finansowe i nie może formalnie zarejestrować ich jako członków pierwszej drużyny. Katalończycy pracują jednak intensywnie nad sprzedażą niepotrzebnych zawodników, a także uruchomieniem kolejnych dźwigni finansowych.

Xaviemu zależy najbardziej na wzmocnieniu ofensywy, jednak klub rozgląda się także za kandydatami do zasilenia obrony. Na liście życzeń figurują Jules Kounde i Kalidou Koulibaly, jednak obaj zawodnicy są na razie poza finansowym zasięgiem Blaugrany. Z tego względu klub poszukuje niebo tańszych alternatyw. Jedną z nich według dziennika Sport może być wychowanek AS Monaco – Benoit Badiashile. 

Największą zaletą Francuza jest to, że jest on lewonożny. Barca ma obecnie siedmiu środkowych obrońców, licząc także Christensena. Pięciu z nich jest prawonożnych, natomiast klub planuje latem pozbyć się zarówno Samuela Umtitiego, jak i Clementa Lengleta. Wówczas w kadrze nie byłoby żadnego lewonożnego środkowego stopera, co może stwarzać pewne problemy taktyczne. Monaco sprzedało już latem Aureliena Tchouameniego za 80 milionów euro i mało prawdopodobne wydaje się, by miało w promocyjnej cenie rozstać się z Badiashile. 

Kontrakt Francuza wygasa w czerwcu 2024 roku, dlatego Barca może już teraz zagwarantować sobie pole position do powalczenia o jego sprowadzenie w przyszłym roku.

Zobacz: Barca negocjuje z Rennes wypożyczenie Umtitiego

Komentarze