Barca zarzuci sieci na Evertona i Caio?

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Według informacji zamieszczonych na łamach Mundo Deportivo przedstawiciele na celowniku FC Barcelony są dwa zawodnicy występujący na co dzień w Brazylii. Działacze Dumy Katalonii myślą podobno o pozyskaniu Evertona Soaresa z Gremio Porto Alegre i Rodrigo Caio z Flamengo Rio de Janeiro.

Czytaj dalej…

Brazylijczyk Everton był w trakcie ostatniego Copa America najlepszym strzelcem reprezentacji Brazylii. 23-latek wpisał się też na listę strzelców w ostatnim spotkaniu Canarinho z Peru.

14-krotny reprezentant Brazylii ma umowę z obecnym klubem ważną do końca grudnia 2023 roku. W tym roku zawodnik zaliczył 32 występy, w których zdobył 12 bramek, notując również sześć asyst.

Przypomnijmy, że w sierpniu Radio Marca donosiło, że Atletico Madryt z optymizmem pochodzi do ewentualnego pozyskania zawodnika, mając zakontraktować go już w trakcie styczniowej sesji transferowej.

Tymczasem środkowy obrońcy w osobie Caio miałby być panaceum na kłopoty w defensywie Dumy Katalonii. 26-latek urodzony w Dracenie w tej kampanii zanotował 30 występów, w których strzelił dwa gole. Rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na sześć milionów euro.

Przypomnijmy, że Caio w 2015 roku był już bliski przeprowadzki do Hiszpanii, gdy chciała go pozyskać Valencia CF. Zawodnik nawet podpisał umowę z klubem, która jednak nie miała racji bytu, bo Brazylijczyk nie przeszedł pomyślnie testów medycznych.

Komentarze