Barca zdobywa Vicente Calderon (video)

W najciekawszym spotkaniu 35. kolejki hiszpańskiej La Liga Barcelona wygrała w Madrycie z Atletico 2:1 (0:0). Katalończycy przegrywali od 51. minuty po trafieniu Falcao, ale w ostatnich kilkunastu minutach odrobili straty z nawiązką.

Atletico zaprezentowało się lepiej w pierwszych trzech kwadransach. Do siatki mógł trafić w ósmej minucie Radamel Falcao. Kolumbijczyk dostał piłkę na wolne pole i uderzył wprost w bramkarza. W 31. minucie Falcao o centymetry się spóźnił do dobrego podania Juanfrana. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę tuż obok słupka uderzał jeszcze Cristian Tello. Naprawdę mało sytuacji jak na jedną połówkę spotkania dwóch czołowych ekip hiszpańskiej La Liga.

W 51. minucie Atletico objęło prowadzenie po strzale Radamela Falcao. Kolumbijczyk wykorzystał serię błędów we własnym polu karnym Barcelony i zdobył gola dla zespołu Diego Simeone. W 56. minucie ofiarnie interweniował Adriano i w ten sposób zapobiegł utracie drugiego gola.

W 72. minucie Barca wyrównała za sprawą Alexisa Sancheza. Chilijczyk po wymianie podań z Cescem Fabregasem zdobył gola uderzeniem tuż przy słupku. W 80. minucie Gabi próbował posłać piłkę poza linię końcówą boiska po strzale Davida Villi i trafił… do własnej bramki.

Warto dodać, że meczu nie zdołał dokończyć Leo Messi. Limit zmian był już wykorzystany, a Argentyńczyk doznał kontuzji.

Atletico Madryt – Barcelona 1:2 (0:0)
1:0 Falcao 51′
1:1 Sanchez 72′
1:2 Gabi 80′ (sam.)