Barca zmieni trenera? Holender kandydatem szatni

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Patrick Kluivert w trakcie swojej kariery zdobył 122 gole w 256 występach dla Barcelony. Czy wkrótce zostanie jej trenerem? O takiej zaskakującej opcji poinformowały w niedzielę hiszpańskie media.

Czytaj dalej…

Barcelona obecnego sezonu zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych. Wiadomo już, że nie obroni mistrzowskiego tytułu. Szanse na to straciła na kolejkę przed zakończeniem ligowej rywalizacji. W sierpniu czeka ją jeszcze rywalizacja w Lidze Mistrzów, którą rozpocznie od rewanżowego meczu 1/8 finału z włoskim Napoli. Czy do tego meczu przystąpi z nowym trenerem?

Przedstawiciele Dumy Katalonii w ostatnim czasie stali przy stanowisku, że zwolnienie Quique Setiena nie jest rozważane. Sam szkoleniowiec również przyznał, że w żadnym momencie nie rozważał podania się do dymisji. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie okoliczności, trudno spodziewać się, aby Setien długo wytrwał na zajmowanym stanowisku. Wydaje się, że uratować mógłby go jedynie triumf w Lidze Mistrzów. Nie wiadomo jednak, czy w ogóle będzie miał na to szanse.

Szatnia chce Kluiverta

Tymczasem niedzielne wydanie Mundo Deportivo potwierdza, że piłkarze Barcelony stracili zaufanie do szkoleniowca i mają naciskać władze klubu na dokonanie zmiany na tym stanowisku. Mają nawet kandydata, który ich zdaniem byłby w stanie sprostać zadaniu. Jest nim Patrick Kluivert, który obecnie zajmuje w klubie stanowisko dyrektora ds. piłki młodzieżowej.

Piłkarze pierwszego zespołu Barcelony widzą w byłym reprezentancie Holandii osobę, która byłaby w stanie potrząsnąć szatnią, w której znajduje się wielu bardzo dobrych zawodników. Ostatni szkoleniowcy drużyny, Ernesto Valverde i Quique Setien, nie stanowili dla niej autorytetów. W przypadku Kluiverta byłoby jednak inaczej, bowiem ten może się pochwalić bogatą piłkarską karierą.

Decyzja w tej sprawie należy jednak do prezydenta klubu Josepa Marii Bartomeu. Ten zapewne jest świadomy zdania szatni swojego zespołu i wkrótce będzie musiał zdecydować o kierunku, w którym w najbliższym czasie podąży drużyna. Notowania Setiena są jednak bardzo niskie.

Komentarze