Transfer Alonso się komplikuje. Barca szuka innych rozwiązań

Nicolas Tagliafico
Nicolas Tagliafico Pressfocus

Jednym z celów transferowych FC Barcelony na letnie okienko jest pozyskanie lewego obrońcy. Faworytem na tę pozycję był Marcos Alonso, jednak wobec problemów ze sprowadzeniem Hiszpana klub rozgląda się za innymi alternatywami. Z tego względu według dziennikarzy Sky Sports Blaugrana zdecydowała się skontaktować z otoczeniem Nicoli Tagliafico.

  • Priorytetem Barcy jest sprowadzenie do klubu nowego lewego obrońcy
  • Faworytem na tą pozycję był Marcos Alonso
  • Transfer Hiszpana będzie trudny do przeprowadzenia, dlatego alternatywą dla niego może być Nicolas Tagliafico

Argentyńczyk mógł trafić do Barcelony już zimą

Jednym z problemów FC Barcelony w trakcie poprzedniego sezonu był brak jakościowego zmiennika dla Jordiego Alby. Sprzedany do Leeds został Junior Firpo, a młodemu Alejandro Balde trudno było zastępować na lewej stronie Hiszpana. Gdy stanowisko trenera objął Xavi, zakomunikował zarządowi, że ta pozycja potrzebuje latem wzmocnienia.

Faworytem Barcy na pozycję lewego defensora był do tej pory Marcos Alonso. Kontrakt Hiszpana wygasa w czerwcu przyszłego roku, jednak wielokrotnie dał on już do zrozumienia władzom Chelsea Londyn, że latem chce opuścić klub. The Blues jak na razie nie ułatwiają Barcy zadania, dlatego klub rozważa skorzystanie z innych opcji dostępnych na rynku. 

Jedną z opcji pozostaje Nicolas Tagliafico, który bardzo chciał trafić do Dumy Katalonii zimą. Wówczas Barcy nie udało się dojść do porozumienia z Ajaksem Amsterdam. Argentyńczyk byłby opcją nieco korzystniejszą z ekonomicznego punktu widzenia. Jego kontrakt, podobnie jak Alonso, wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku. 29-latek byłby gotów także grać za niższą pensję aniżeli defensor Chelsea.

Przeczytaj: Barcelona sprzedała część swoich praw telewizyjnych

Komentarze