Barcelona dąży do odbudowania relacji z Messim

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

FC Barcelona według informacji Mundo Deportivo analizuje temat związany z odzyskaniem Lionela Messiego latem przyszłego roku. Katalończycy są w trakcie poszukiwania rozwiązania, które pozwoli sfinalizować transfer z udziałem Lionela Messiego.

  • FC Barcelona intensywnie pracuje nad tym, aby przekonać Lionela Messiego do ponownej współpracy
  • Katalończycy są gotowi na to, aby specjalnie uhonorować Argentyńczyka i powierzyć mu role ambasadora klubu
  • 35-latek ma umowę ważną z PSG do końca czerwca 2023 roku

Messi wróci do Barcelony?

FC Barcelona rozstała się z Lionelem Messim latem 2021 roku. Aktualna umowa Argentyńczyka z PSG obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Tymczasem coraz częściej pojawiają się głosy, sugerujące, że piłkarz może wrócić na Camp Nou.

Mundo Deportivo przekonuje, że Barca rozważa różne formy współpracy z argentyńskim zawodnikiem. Messi miałby zostać specjalnie uhonorowany na Camp Nou, a ponadto miałby otrzymać rolę ambasadora klubu.

Nie można też wykluczyć, że sternicy FC Barcelony zdecydują się na skorzystanie z okazji i pozyskanie reprezentanta Argentyny na zasadzie wolnego transferu. Niemniej, aby taka transakcja mogła dojść do skutku, to klubowi działacze musieliby przekonać Messiego do takiego rozwiązania.

Kataloński klub musi też ocenić, czy pod względem finansowym jest gotowy na ruch związany z pozyskaniem gwiazdy reprezentacji Argentyny. Barca może nie być w stanie sprostać pułapowi wynagrodzeń. Jednocześnie przedstawiciele klubu muszą ocenić, czy Messi dzisiaj prasowały do schematu taktycznego Barcelony.

Jasne jest natomiast, że Argentyńczyk na dzisiaj nie chce myśleć o tym, co będzie za kilka miesięcy. Messi skupia się na występach w PSG, a także przygotowaniach do mistrzostw świata w Katarze. Przed oceną możliwych opcji kariery zawodnik chce zobaczyć, jak potoczy się ten sezon.

35-latek w trakcie trwającej kampanii rozegra 11 meczów w PSG. Strzelił w nich sześć goli, a ponadto zanotował osiem asyst.

Czytaj więcej: “Wszystko jest w naszych rękach”

Komentarze