Ansu Fati opuści dziewięć meczów? Pesymistyczne sugestie mediów

Ansu Fati
Ansu Fati fot. PressFocus

FC Barcelona w sobotnim spotkaniu przeciwko Realowi Betis wygrała 5:2. W każdym razie swoje zwycięstwo ekipa z Katalonii okupiła kontuzją Ansu Fatiego. Z oficjalnego komunikatu klubu z siedzibą na Camp Nowu wynika, że zawodnik ma pękniętą łąkotkę w lewym kolanie, co skutkować może nawet dwumiesięczną przerwą w grze. Kataloński Sport sugeruje, że zawodnik pojawi się na boisku dopiero po Nowym Roku.

Czytaj dalej…

Ansu Fati z powodu kontuzji nie mógł wybiec na plac gry po zmianie stron środowego boju. W miejsce 18-latka na boisku pojawił się Leo Messi.

Pierwsze diagnozy dotyczące stanu zdrowia piłkarza nie napawają optymizmem. Kontuzja Ansu Fatiego sprawia, że zawodnika zabraknie w meczach reprezentacji Hiszpanii w Lidze Narodów UEFA. Marca podaje natomiast, że młody piłkarz może pauzować minimum sześć tygodni. Szczegóły będą jednak znane po dokładnych badaniach. Dziennikarze Sportu wydają się już jednak pogodzeni z losem, dając do zrozumienia, że nastolatek wróci do gry dopiero w 2021 roku.

Niewykluczone zatem, że Ronald Koemen będzie musiał sobie radzić bez Ansu Fatiego w dziewięciu spotkaniach. Bardzo możliwe zatem, że w tym roku młody reprezentant Hiszpanii nie zagra już w żadnym spotkaniu. Przede wszystkim 18-latek może opuścić starcie rewanżowe w Lidze Mistrzów z Juventusem FC, które zaplanowane jest na 8 grudnia.

Urodzony w Bissau zawodnik w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 10 spotkaniach, w których zdobył pięć bramek, notując też cztery asysty.

Komentarze