Barcelona bez trenera w dwóch meczach. Holender zawieszony

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

FC Barcelona w czwartek skomplikowała swoją sytuację w walce o mistrzostwo Hiszpanii. To jednak nie jedyny problem Dumy Katalonii. Zespół z Camp Nou w najbliższych dwóch ligowych meczach będzie musiał sobie poradzić bez Ronalda Koemana na szkoleniowej ławce. Holender został bowiem zawieszony za swoje zachowanie podczas meczu z Granadą.

Koeman wyleciał na trybuny

Kara nałożona przez Komitet Rozgrywek to konsekwencja zachowania Koemana podczas czwartkowego spotkania z Granadą. Szkoleniowiec katalońskiego zespołu w drugiej połowie wyrażał swoje niezadowolenie z pracy sędziego, który w 65. minucie zdecydował się odesłać go na trybuny.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się sensacyjną wygraną 2:1 Granady, która skomplikowała sytuację Barcelony w walce o mistrzowski tytuł. Duma Katalonii wygrywając w czwartek objęłaby prowadzenie w ligowej tabeli, a zamiast tego plasuje się obecnie na trzecim miejscu, z dwoma punktami straty do prowadzącego Atletico Madryt.

Kara nałożona na Koemana oznacza, że Holender nie będzie mógł poprowadzić drużyny w meczach z niedzielnym meczu z Valencią na Estadio Mestalla oraz w kolejnym pojedynku z Atletico na Camp Nou.

Zgodnie z przewidywaniami FC Barcelona zdecydowała się również złożyć odwołanie od nałożonej kary, mając przynajmniej nadzieję na jej zmniejszenie.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 2. maja 2021 20:48.