Robert Lewandowski w orbicie zainteresowań FC Barcelony

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Pressfocus

Priorytetem FC Barcelony na lato jest zakup klasowego środkowego napastnika. Aktualnie miejsce w podstawowym składzie wywalczył Aubameyang, jednak Barca postrzega go jako rozwiązanie krótkoterminowe. Klub obserwuje wielu napastników, a w orbicie zainteresowań jest także Robert Lewandowski.

  • Duma Katalonii planuje latem zakup klasowego napastnika
  • Marzeniem jest sprowadzenie Haalanda, jednak nie będzie to łatwe
  • Klub bierze pod uwagę też inne opcje, w tym transfer Roberta Lewandowskiego

Polak w Barcelonie realną opcją?

Marzeniem prezesa Laporty jest transfer Erlinga Haalanda, jednak operacja jest bardzo skomplikowana do przeprowadzenia. Z tego względu klub monitoruje uważnie sytuację innych napastników dostępnych na rynku. Według Sportu jedną z opcji rozważanych przez FC Barcelonę jest Robert Lewandowski. Kontrakt Polaka z Bayernem Monachium wygasa w czerwcu 2023 r. Kapitan reprezentacji Polski nie zdecydował jeszcze, czy zamierza go przedłużać. Jeśli tego nie zrobi, Bayern będzie próbował go sprzedać latem.

Lewandowski w wieku 33 lat znajduje się w gronie najlepszych piłkarzy na świecie. Napastnik imponuje siłą fizyczną, wykończeniem i przede wszystkim liczbami. W tym sezonie Polak w 35 meczach strzelił aż 42 gole i jest pod tym względem liderem w najsilniejszych ligach europejskich. 

Sport donosi, że Barca interesuje się także Alexandrem Isakiem z Realu Sociedad, jednak cena za Szweda jest zaporowa. Baskowie oczekują za swojego napastnika 90 milionów euro. Obecny sezon jest jednak dość przeciętny w jego wykonaniu. Klub może wznowić także kontakty z Lautaro Martinezem. Dziennik wymienia również w tym gronie Karima Adeyemiego, który ma problemy ze sfinalizowaniem negocjacji z Borussią Dortmund. 

Zobacz też: Frenkie de Jong: jest mi tu dobrze, chcę zostać i się poprawić

Komentarze