Barcelona blisko wypożyczenia swojego obrońcy

Jean-Claire Todibo
Jean-Claire Todibo PressFocus

Jak donosi ESPN, Barcelona i Nicea są blisko finalizacji wypożyczenia Jeana-Claira Todibo.

Jean-Clair Todibo obecnie znajduje się na wypożyczeniu w Benfice. Nie sposób jednak tego transferu uznać za udany. Przez pół roku w Lizbonie Francuzowi udało się zagrać jedynie w dwóch meczach pucharowych. Ma na koncie pełne spotkanie w ramach Taca de Portugal przeciwko CF Estreli, a także 70 minut w półfinale Allianz Cup w meczu z Bragą. Dla trenera Jorge Jesusa nie ma miejsca w kadrze dla zawodnika Barcelony. Kataloński klub stwierdził zatem, że najlepiej obrońcy zrobi powrót do ojczyzny. Wcześniej do Nicei był już wypożyczony inny gracz Barcelony, Moussa Wague.

Według informacji ESPN, oba kluby uwzględnią w umowie opcję wykupu Todibo przez Niceę za cenę od 8 do 10 milionów euro. Aby się ubezpieczyć w razie fiaska negocjacji, Barcelona negocjuje też z innymi klubami.

Pomimo tego, że Jean-Clair Todibo nie sprawdził się w Barcelonie, Benfice i Schalke Gelsenkirchen, gdzie również był wypożyczony w zeszłym sezonie, wiele zespołów jest nim nadal zainteresowanych. W obecnym okienku transferowym o francuskiego stopera pytały także Saint-Etienne, AC Milan, Napoli, Parma i Benevento.

Na temat Todibo ciekawą kwestię wypowiedział ostatnio jego były agent.

Jesteśmy zadowoleni z pracy, którą wykonaliśmy, by sprowadzić Todibo do Barcelony, ale teraz nie zajmuję się już jego interesami. Ma trudny charakter, nigdy nie słuchał rad Abidala. Klub w niego wierzył, ale Todibo miał się za jakiś fenomen. Z tego powodu jego przygoda z ligą hiszpańską nie wypaliła. Ma umiejętności, ale brakuje mu pokory ­– powiedział Bruno Satin.

Komentarze