Barcelona chce kolejnych graczy Manchesteru City

Riyad Mahrez
Riyad Mahrez PressFocus

Po tym, jak Barcelona zakontraktowała Kuna Aguero i Erica Garcię, teraz włodarze klubu skontaktowali się z agentami Ilkaya Guendogana i Riyada Mahreza. O przeprowadzenie transferów będzie jednak niezwykle trudno.

  • Barcelona rozmawiała z agentami zawodników Manchesteru City: Ilkaya Guendogana i Riyada Mahreza
  • Ponadto klub jest zainteresowany sprowadzeniem Aymerica Laporte’a
  • By którykolwiek z nich opuścił Anglię, musiałoby jednak dojść do wymiany zawodników

Barcelona skontaktowała się z graczami Manchesteru City

W ubiegłym tygodniu Barcelona przeprowadziła trzy transfery. Dwa z trzech wzmocnień przybyły z Manchesteru. Zarówno Kun Aguero, jak i Eric Garcia ostatnie lata spędzili w zespole Obywateli, a dołączyli do Dumy Katalonii po wygaśnięciu kontraktów.

Wydaje się jednak, że Blaugrana chciałaby do siebie sprowadzić większą liczbę zawodników mistrza Anglii. Według informacji z programu El Chiringuito, agenci Riyada Mahreza oraz Ilkaya Guendogana skontaktowali się już z Barceloną. Algierczyk obawia się, że straci miejsce w składzie, jeżeli dojdą do skutku transfery Harry’ego Kane’a i Jacka Grealisha. Na Anglików zasadził się ponoć Manchester City. Guendogan również pozytywnie zapatruje się na przenosiny do Katalonii. Jakby tego było mało, w ostatnich dniach pojawiły się również informacje, wedle których Aymeric Laporte mógłby trafić na Camp Nou.

O jakikolwiek z tych trzech transferów będzie jednak niezwykle trudno. Hiszpański Sport podkreśla, że Barcelona ma zamiar zaproponować wymianę zawodników, a sam Manchester City jest ponoć zainteresowany sprowadzeniem Sergiego Roberto. Blaugrana musiałaby jednak sięgnąć głęboko do kieszeni, by przekonać Obywateli do sprzedaży swoich gwiazd. Zwłaszcza, że wspomniany Roberto niemal cały poprzedni sezon spędził w gabinetach lekarzy. Portal Transfermarkt wycenia go na zaledwie 25 milionów euro.

Komentarze