Barcelona chce hiszpańskiego paszportu dla Ronalda Araujo

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Przedstawiciele Barcelony wiążą duże nadzieje z urugwajskim obrońcą Ronaldem Araujo. Duma Katalonii zamierza wkrótce rozpocząć proces nadania hiszpańskiego obywatelstwa utalentowanemu zawodnikowi.

Czytaj dalej…

21-latek o hiszpański paszport będzie mógł ubiegać się w sierpniu. Wówczas upłyną trzy lata od jego przyjazdu do Hiszpanii, co jest jednym z warunków ubiegania się o obywatelstwo.

Barcelona liczy na szybkie załatwienie związanych z tym formalności, dzięki czemu Araujo nie będzie zaliczany do zawodników spoza Unii Europejskiej. Aktualnie hiszpańskie kluby mogą mieć w swoich zespołach maksymalnie trzech takich zawodników.

Obrońca jest podstawowym zawodnikiem trzecioligowych rezerw Barcelony, ale w obecnym sezonie regularnie pojawiał się również na treningach pierwszego zespołu. W październiku ubiegłego roku otrzymał  szansę debiutu w La Liga, pojawiając się na boisku w trakcie spotkania z Sevillą. Araujo nie będzie jednak pozytywnie wspominał tego występu, bowiem trzy minuty przed końcem meczu został ukarany czerwoną kartką.

Komentarze