Barcelona chce mieć kontrolę nad przyszłością Puiga

Riqui Puig
Riqui Puig Pressfocus

Riqui Puig dostał od FC Barcelona wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Jednocześnie władze Dumy Katalonii chcą przedłużyć z nim kontrakt, aby mieć możliwość sprowadzenia go do siebie, gdy ten nabierze niezbędnego doświadczenia.

  • W sezonie 2021/2022 Riqui Puig zagrał tylko w 14 meczach FC Barcelona
  • Hiszpański pomocnik chce odejść, aby móc w końcu zacząć grać regularnie
  • Duma Katalonii nie puści jednak nigdzie 22-latka, nim ten nie przedłuży z nią umowy

Barcelona szykuje nową umowę dla Puiga

Riqui Puig wciąż uchodzi w FC Barcelona za wielki talent. Jednak ze względu na dużą konkurencję w środku pola, 22-letni pomocnik nie miał w ostatnim czasie zbyt wielu okazji do gry. W sezonie 2021/2022 4-krotny reprezentant Hiszpanii wystąpił w zaledwie 14 meczach we wszystkich rozgrywkach, łącznie na murawie spędzając 525 minut.

Na Camp Nou doskonale zdają sobie sprawę, że aby się rozwijać, Puig musi grać regularnie, dlatego nikt nie zamierza robić mu problemów z transferem czasowym bądź definitywnym. Tym bardziej, że chętnych na jego usługi nie brakuje. Największe zainteresowanie wykazują Benfica SL oraz ACF Fiorentina.

Nim jednak Puig opuści stolicę Katalonii, władze FCB koniecznie chcą przedłużyć z nim kontrakt. Ten wygasa bowiem 30 czerwca 2023, a w Barcelonie obawiają się scenariusza, że piłkarz, mając za sobą naprawdę dobry sezon, latem przyszłego roku będzie wolnym agentem. Jak donosi zatem Sport, Puig przed odejściem otrzyma propozycje przedłużenia kontraktu. Wówczas, Barca w dalszym ciągu miałaby możliwość ponownie sprowadzić go do siebie, albo po prostu godziwie na nim zarobić.

Póki jednak nie wyjaśni się przyszłość 22-latka, ten rozpoczął z katalońskim klubem przygotowania do sezonu 2022/2023, głęboko wierząc, że jego los się wkrótce odmieni.

Przeczytaj również: Media naciskają w sprawie Puiga. Czy Koeman mu w końcu zaufa?

Komentarze