Barcelona chce ponownie wypożyczyć Oriola Busquetsa

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Przedstawiciele Barcelony chcieliby wypożyczyć Oriola Busquetsa na przyszły sezon do innego klubu La Liga – informuje Marca.

Czytaj dalej…

W tym sezonie 21-letni pomocnik przebywał na wypożyczeniu w holenderskim Twente Enschede, w barwach którego rozegrał 21 spotkań na boiskach Eredivisie, prezentując w nich wysoką formę. Latem wróci jednak na Camp Nou.

Trudno spodziewać się, aby Oriol Busquets mógł liczyć na regularne występ w katalońskim klubie w nadchodzący sezonie, ale przedstawiciele Barcelona cały czas wiążą z nim przyszłość. W związku z tym chcieliby go ponownie wypożyczyć.

Z Barceloną w tej sprawie kontaktowali się już przedstawiciele kilku klubów Segunda Division, ale władze katalońskiego klubu podkreślają, że interesuje ich tylko wypożyczenie do innego klubu La Liga, w którym piłkarz mógłby nabierać doświadczenia.

Aktualna umowa Oriola Busquetsa z Barceloną wygasa w czerwcu 2021 roku, ale znajduje się w niej opcja umożliwiająca przedłużenie jej o dwa lata. W kontrakcie zapisania jest klauzula odstępnego w wysokości 200 milionów euro.

Komentarze