Barcelona chce pozyskać trzech nowych piłkarzy

Piłkarze FC Barcelony
Piłkarze FC Barcelony fot. PressFocus

FC Barcelona wkrótce otrzyma zastrzyk finansowy. Ma to być efektem decyzji, które zostały podjęte w trakcie czwartkowego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Tymczasem dziennikarka COPE Helena Condis podała, że klub z Camp Nou ma zamiar sfinalizować trzy transfery.

  • FC Barcelona wkrótce może mieć stabilniejszą sytuacją finansową
  • Po czwartkowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy zdecydowany o kluczowych ruchach
  • Katalończycy dzięki poprawie finansów mają sfinalizowac trzy transfery

Lewandowski do 15 lipca w Barcelonie?

FC Barcelona boryka się ostatnio z dużymi kłopotami finansowymi. Panaceum na poprawę tej sytuacji ma być sprzedaż 49,9 procent praw do licencji na towary handlowe klubu z Camp Nou. Z tego tytułu Katalończycy mogą zyskać 200 milionów euro.

Ponadto finanse Barcelony mają zostać poprawione dzięki sprzedaży 25 procent praw telewizyjnych na najbliższe 25 lat. Za każde 10 procent z tego typu transakcji Katalończycy mogą liczyć na 200 milionów euro. Tym samym możemy się spodziewać tego, że dźwignia finansowa oparta na dwóch fundamentach, może być kapitałem, który zaprocentuje w niedalekiej przyszłości.

Według dziennikarski COPE Helendy Condis, po zawarciu wspominanych wyżej porozumień, Barcelona ma ambitne plany związane ze wzmocnieniami drużyny. Zbawcami Blaugrany mają być tacy zawodnicy jak: Robert Lewandowski, Bernardo silva, czy Jules Kunde.

Finalizacja transakcji z udziałem reprezentanta Polski ma mieć miejsce najpóźniej do 15 lipca. Ponadto trwają już rozmowy prezydenta Katalończyków Joana Laporta z agentem Bernardo Silvy Jorge Mendesem.

Niewykluczone, że sytuacja finansowa giganta La Liga zostanie też poprawiona sprzedażą Frenkiego de Jonga. Holender jest łączony z transferem do Man Utd. Rynkowa wartość zawodnika wynosi 60 milionów euro.

Czytaj więcej: Weteran opuści Barceloną. Sprawa przesądzona

Komentarze