Barcelona chce rozwiązać kontrakty dwóch piłkarzy, ale spotyka się ze ścianą

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti PressFocus

Barcelona w dalszym ciągu szuka oszczędności. W ostatnich dniach zaproponowała Samuelowi Umtitiemu oraz Miralemowi Pjaniciowi rozwiązanie dotychczasowych umów, by ci mogli, jako wolni agenci, szukać nowych klubów. Francuz ma zamiar odmówić, prawdopodobnie podobnie zareaguje Bośniak.

  • Barcelona robi wszystko, by poprawić swoją sytuację finansową
  • Kilka dni temu rozwiązała kontrakt z Matheusem Fernandesem, a teraz chciałaby zrobić to samo z Umtitim i Pjaniciem
  • Zawodnicy są jednak świadomi, że żaden inny klub nie zapłaci im takich pieniędzy jak Duma Katalonii, więc odrzucą tę propozycję

Barcelona szuka oszczędności, ale Umtiti i Pjanić nie chcą współpracować

Barcelona szuka wszelkich sposobów, by zmniejszyć swoje wydatki na płace zawodników. Katalończycy zdążyli już rozwiązać kontrakt Matheusa Fernandesa, który w zeszłym sezonie rozegrał zaledwie siedemnaście minut na pierwszego zespołu. Teraz klub chce zrobić to samo z Samuelem Umtitim oraz Miralemem Pjaniciem. Blaugrana skierowała do obu zawodników list, w których wyjaśnia, że “biorąc pod uwagę obecną sytuację finansową klubu i napięty limit pensji, dajemy graczom możliwość rozwiązania kontraktu i odejścia”. Barcelona ma nadzieję, że piłkarze zrezygnują z obowiązujących umów i poszukają nowych drużyn jako wolni agenci. Pjanić ma jeszcze kontrakt na najbliższe trzy lata, a Umtiti na dwa.

Innymi słowy, Blaugrana chce, by Bośniak zrezygnował z 50, a Francuz z 35 milionów euro. Obaj wiedzą, że żaden inny klub nie zagwarantuje im podobnych zarobków.

Umtiti przygotowuje się, by powiedzieć klubowi, że nie skorzysta z propozycji, bo póki co, chce wypełnić swój kontrakt. Francuz ostro trenuje w ciągu wakacji i chce wywalczyć sobie miejsce w jedenastce Ronalda Koemana. Nie znamy jeszcze odpowiedzi Miralema Pjanicia, ale trudno spodziewać się, by pomocnik zrezygnował z ogromnych pieniędzy, wiedząc, że nigdzie nie zarobi porównywalnie dużo.

Komentarze