Barcelona chce się pozbyć napastnika

Martin Braithwaite
Martin Braithwaite PressFocus

FC Barcelona pracuje nad gruntowną przebudową składu przed nowym sezonem. Najgłośniej jest oczywiście o możliwych przenosinach na Camp Nou Roberta Lewandowskiego, ale ważnym elementem w polityce katalońskiego klubu jest pozbycie się zawodników, z którymi nie są wiązane żadne plany. Jednym z nich jest Martin Braithwaite.

  • FC Barcelona chce rozstać się z Martinem Braithwaite’m
  • W grę wchodzi wypożyczenie duńskiego zawodnika
  • W ostatnim sezonie Braithwaite wystąpił w zaledwie czterech meczach La Liga

Braithwaite nie mieści się w planach Xaviego

Duńczyk jest związany z Barceloną umową do 2024 roku i podkreślał niedawno, że nie zamierza opuszczać katalońskiego klubu przed jej wygaśnięciem. Szkoleniowiec zespołu Xavi Hernandez nie ma jednak Braithwaite’a w swoich planach na kolejny sezon i władze klubu szukają sposobu na rozstanie z piłkarzem.

Według informacji Mundo Deportivo w grę wchodzi wypożyczenie 30-latka do innego klubu. Sprowadzeniem byłego piłkarza Leganes zainteresowani są przedstawiciele dwóch klubów La Liga – Celty Vigo i Valencii. Zapytanie o transfer Duńczyka złożył również angielski Brighton.

Braithwaite do Barcelony trafił w lutym 2020 roku za 18 milionów euro z Leganes. Pierwszą część ostatniego sezonu spędził głównie na leczeniu kontuzji, natomiast w drugiej tylko raz pojawił się na murawie. Łącznie w sezonie 2021/22 wystąpił w czterech ligowych meczach, strzelając w nich dwie bramki.

Zobacz także: Braithwaite z optymizmem spogląda na współpracę z Xavim

Komentarze