Barcelona chce wzmocnić lewą obronę kapitanem Valencii

Jose Gaya
Jose Gaya PressFocus

Barcelona poszukuje na rynku sensownego rywala dla Jordiego Alby. Włodarze Dumy Katalonii chcieliby sprowadzić Jose Gayę. Kapitan Valencii wstrzymał rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu, a trudna sytuacja finansowa klubu może ułatwić transakcję.

  • Barcelona chce wzmocnić lewą stronę defensywy, gdzie Jordi Alba od lat nie ma godnego rywala
  • Duma Katalonii chce wykorzystać okazję i sprowadzić Jose Gayę, który wstrzymał negocjacje w sprawie przedłużenia umowy z Valencią

Barcelona rozważa kupno Jose Gayi

Barcelona kontynuuje eksplorowanie rynku transferowego. Po sprowadzeniu Sergio Aguero, Erica Garcii oraz Emersona, teraz Joan Laporta chciałby sprowadzić nowego lewego obrońcę. Jordi Alba ma za sobą bardzo udany sezon, w którym zanotował pięć bramek i piętnaście asyst. Od początku swojej przygody w Katalonii Hiszpan nie ma jednak godnego rywala na swojej pozycji. Junior Firpo rozegrał w zakończonej kampanii zaledwie 844 minuty we wszystkich rozgrywkach.

Joan Laporta wie, że pozycja lewej obrony wymaga wzmocnień, zwłaszcza, że wspomniany Alba ma już 32 lata. Prezydent Blaugrany chce wykorzystać kolejną okazję rynkową.

Jose Gaya wstrzymał swoje negocjacje z Valencią w sprawie nowego kontraktu, co otwiera drogę Barcelonie. Kapitan Los Che ma umowę ważną przez dwa lata, ale kiepska sytuacja finansowa klubu z Walencji może ułatwić przeprowadzenie transakcji.

Gaya odpowiada swoim profilem grze w Barcelonie. Jest odpowiedzialny w obronie, a przy tym spektakularny w ofensywie. W samej La Lidze zanotował gola i siedem asyst w sezonie 2020/2021. Transfermarkt wycenia 26-latka na 35 milionów euro, ale Peter Lim byłby w stanie zgodzić się na niższą kwotę.

Komentarze