Barcelona chce zadbać o przyszłość młodych gwiazd

Ansu Fati
Ansu Fati Pressfocus

FC Barcelona skompletowała kadrę na sezon 2021/2022. Teraz włodarze klubu z siedzibą na Camp Nou chcą skupić się na przedłużeniu umów z dwiema młodymi gwiazdami drużyny.

  • Barcelona ma za sobą niezwykle intensywne lato
  • Zamknięcie okna transferowego nie oznacza jednak spokoju na Camp Nou
  • Kataloński klub podjął już rozmowy z dwoma młodymi zawodnikami w celu przedłużenia ich umów

Uniknąć powtórki z Messim

Tegoroczne letnie okno transferowe było wyjątkowo intensywne dla Barcelony. Oficjalnie trwało tylko dwa miesiące, jednak w tym czasie wydarzyło się niezwykle dużo. Prezydent klubu Joan Laporta musiał znacząco obniżyć wydatki na pensje, ponieważ Blaugrana ma ogromne długi, a co jakiś czas pojawiają się informacje o kolejnych niespłaconych zobowiązaniach.

Przed sezonem 2021/2022 Camp Nou opuścili przede wszystkim Leo Messi i Antoine Griezmann. Barcelona sprzedała wielu piłkarzy. Mimo tego, aby zarejestrować nowych graczy musiała prosić o obniżkę pensji swoich kapitanów, którzy zdecydowali się pomóc Blaugranie.

W obecnej finansowej i kadrowej sytuacji Barcelony, jej przyszłością są wychowankowie. W związku z tym klub zamierza związać się na dłużej z dwoma młodymi zawodnikami, którzy są już jednak w stanie decydować o obliczu zespołu.

Mundo Deportivo poinformowało, że Barcelona skontaktowała się już z Ansu Fatim i Pedrim. Celem jest przedłużenie ich umów, które wygasają już 30 czerwca 2022 roku. Klub ma opcję zatrzymania ich obu na kolejne dwa lata. Mimo tego chce negocjować i zaoferować swoich piłkarzom lepsze warunki finansowe i długoterminowe kontrakty.

Szczególnie interesujący jest przypadek Fatiego. Jego agent Jorge Mendes twierdzi, że Barcelona nie może aktywować klauzuli o przedłużeniu umowy do 30 czerwca 2024 rok. Hiszpan w momencie jej zawarcia był bowiem niepełnoletni. Fati otrzymał niedawno numer 10 na koszulce po Leo Messim. Argentyńczyk opuścił Camp Nou z powodu wygaśnięcia umowy. Na Camp Nou nie chcą dopuścić, by podobnie było z Fatim.

Czytaj także: Barcelona uzupełniła kadrę. Luuk De Jong na Camp Nou

Komentarze