Barcelona chętna na sprowadzenie piłkarza Guardioli

Ilkay Gundogan
Ilkay Gundogan Pressfocus

Ilkay Gundogan może tego lata opuścić Manchester City. Sytuacji przygląda się Barcelona, która jest zainteresowana transferem Niemca.

  • Barcelona musi szukać rynkowych okazji ze względu na swoje finanse
  • Taką z pewnością jest Ilkay Gundogan
  • Niemiec zapewne rozstanie się z Manchesterem City tego lata

Barcelona może wykorzystać niespodziewaną okazję

Podobnie jak rok temu, Barcelona będzie miała sporo pracy w letnim oknie transferowym. Klub planuje rozstać się z wieloma piłkarzami. Możliwe, że zaistnieje konieczność sprzedania Frenkiego de Jonga, którym mocno interesuje się Manchester United.

Ewentualny transfer Holenderskiego pomocnika oznacza, że na konto Barcelony może wpłynąć kilkadziesiąt milionów euro. Na wzmocnienie drugiej linii zostanie przeznaczona jedynie część środków, więc klub musi szukać okazji na rynku. Jedna z nich pojawiła się niedawno.

Szokujące wieści dotarty z Anglii na temat zawodnika Manchesteru City. Ilkay Gundogan nie może liczyć na to, że otrzyma ofertę przedłużenia wygasającego za rok kontraktu. Wobec tego klub nie będzie mu robił problemu z odejściem już teraz. Agenci Niemca już analizują potencjalne opcje transferu. Chętne są drużyny z Niemiec, Arsenal oraz Barcelona.

Gundogan w Manchesterze City rozegrał 252 mecze (47 goli i 33 asysty). Wszystkie za kadencji Pepa Guardioli, więc Xavi nie musi się martwić o to, czy Niemiec dopasuje się do jego stylu. 31-latek jest wyceniany przez portal Transfermarkt na 35 milionów euro. Być może Barcelonie udałoby się jeszcze obniżyć tę kwotę.

Czytaj także: Trzyletni kontrakt czeka na “Lewego” w Barcelonie

Komentarze