Laporta zabrał głos w sprawie Messiego. Piłkarza namawia Aguero

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Joan Laporta udzielił wywiadu gazecie La Vanguardia. Zapytano go między innymi o przyszłość Lionela Messiego. Prezydent Barcelony jest dobrej myśli i zapewnia, że Argentyńczyk na pewno zostanie w klubie na dłużej.

  • Barcelona czeka na ostateczną decyzję Leo Messiego w sprawie jego przyszłości na Camp Nou.
  • Joan Laporta podkreśla, że jest dobrej myśli w sprawie dalszej współpracy z piłkarzem.
  • Duma Katalonii planuje kolejne transfery. Ostatnio potwierdziła pozyskanie Memphisa Depaya.

Messiemu na dniach wygaśnie kontrakt

Chciałbym, by Messi złożył deklarację, że zostaje tak szybko, jak to tylko możliwe. Bardzo by nam tym pomógł – przyznał Laporta. Obaj dżentelmeni mają za sobą kilka długich rozmów. Obecnie Argentyńczyk przebywa wraz z reprezentacją Argentyny na Copa America. Tam do pozostania w klubie namawiać ma go nowy zawodnik Barcelony, czyli Sergio Aguero.

– Wiem, że mamy w jego osobie wsparcie. Sergio każdego dnia mówi Leo, by ten został w Barcelonie – przyznał Joan Laporta.

Warto przypomnieć, że aktualna umowa Messiego wygasa już 30 czerwca. W teorii mógłby więc odejść do innego klubu bez sumy odstępnego. Nadal najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada jednak, że gwiazdor zostanie na Camp Nou.

Niezależnie od ostatecznej decyzji Lionela Messiego Barcelona będzie się latem wzmacniać. Do klubu dołączył już Memphis Depay, którego zakontraktowanie potwierdzono w tym tygodniu. Laporta zapowiedział, że łącznie na Camp Nou trafi latem trzech lub czterech nowych graczy.

Czytaj także: Barcelona chce wypożyczyć zdolnego pomocnika

Komentarze