Barcelona da nowe życie Sergio Aguero?

Sergio Aguero
Sergio Aguero Pressfocus

Angielskie media sugerują, że Sergio Aguero może zostać zakontraktowany latem przez Barcelonę. Atutem doświadczonego zawodnika jest to, że będzie do wzięcia za darmo. W czerwcu wygasa bowiem jego umowa z Manchesterem City.

To, że Argentyńczyk opuści Etihad Stadium jest praktycznie przesądzone. 32-latek jest daleki od wysokiej formy i skuteczności, a spory wpływ na ten fakt mają prześladujące go kontuzje. W tym sezonie wystąpił w zaledwie dziewięciu meczach i zdobył w nich dwa gole.

Dziennikarze Daily Mail łączą Sergio Aguero z powrotem do Hiszpanii. Zakontraktowanie tego gracza poważnie rozważać miałaby Barcelona. Klub z Camp Nou znalazł się w trudnej sytuacji finansowej, dlatego pozyskanie Argentyńczyka, za którego nie trzeba by płacić sumy odstępnego, jest kuszącym rozwiązaniem.

Niejasna przyszłość Leo Messiego

Barcelona musi poza tym wzmocnić swoją ofensywę, bo grozi jej rozstanie z Lionelem Messim. Argentyńczyk nadal nie podpisał nowego kontraktu i jeśli nie uczyni tego do czerwca, stanie się wolnym agentem i będzie mógł zawrzeć umowę z innym pracodawcą.

Sergio Aguero przybył do Manchesteru City w 2011 roku z Atletico Madryt. Kosztował wówczas angielski klub 40 milionów euro. Przez lata był kluczowym napastnikiem The Citizens i pomagał drużynie w sięganiu po mistrzostwo Anglii.

Komentarze

Comments 2 comments