Barcelona dogadała się z Bayernem w sprawie Lewandowskiego!

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Pressfocus

W sobotę w nocy, kilka niezależnych od siebie źródeł poinformowało, że Bayern Monachium przyjął propozycję FC Barcelona w sprawie Roberta Lewandowskiego. Oznacza to, że polski napastnik już wkrótce przeniesie się na Camp Nou.

  • FC Barcelona lada chwila oficjalnie ogłosi pozyskanie Roberta Lewandowskiego
  • Napastnik reprezentacji Polski kosztował Dumę Katalonii 50 mln euro
  • Lewy podpisze z Blaugraną kontrakt do 30 czerwca 2026

Lewandowski (w końcu) w Barcelonie

Z piątku na sobotę, o tym, że Bayern Monachium zaakceptował w końcu ofertę FC Barcelona, w krótkim odstępie czasu informowało kilka źródeł: Kicker, Cadena SER, specjalista od tematów transferowych, Fabrizio Romano, a także portal meczyki.pl. Kością niezgody w kontaktach bawarsko-katalońskich była kwota za napastnika reprezentacji Polski. Mistrzowie Niemiec oczekiwali 50 mln euro, podczas gdy trzy kolejne propozycje Blaugrany były znacznie poniżej tej kwoty.

Najnowsza propozycja została jednak w końcu zaakceptowana. Klub z Camp Nou wyłoży za Lewego 50 mln euro, z czego jednak 5 mln będą to kwoty bonusowe, uzależnione od osiągnięć indywidualnych i zespołowych Polaka w barwach bordowo-granatowych. Meczyki.pl poinformowały również, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Lewandowski podpisze z katalońskim zespołem aż czteroletni, a nie jak wcześniej spekulowano, trzyletni kontrakt.

Oficjalne potwierdzenie transferu ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku godzin. Oznacza to, że Lewandowski poleci już z Barcą do USA na przedsezonowe tournee. 132-krotny reprezentant Polski opuszcza zatem Monachium po ośmiu latach. W barwach Bayernu rozegrał w tym czasie 375 meczów, zdobywając344 bramki oraz zaliczając 72 asysty. Z Bawarczykami zdobył wszystkie możliwe trofea, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe, z Ligą Mistrzów na czele.

Przeczytaj również: Laporta: Barcelona złożyła ofertę za Lewandowskiego

Komentarze