Barcelona dopięła swego. Pozyska latem Erica Garcię

Eric Garcia
Eric Garcia PressFocus

Eric Garcia będzie od lipca piłkarzem Barcelony. Taką informację przekazał portal 433, powołując się na szanowanego i znanego dziennikarza Fabrizio Romano. Duma Katalonii nic nie będzie musiała za Hiszpana płacić, bo ten przeniesie się na Camp Nou za darmo.

Stało się to o czym media spekulowały od wielu miesięcy. Eric Garcia odmówił przedłużenia wygasającego w czerwcu kontraktu z Manchesterem City. Powodem była chęć powrotu na stare śmieci, czyli do klubu, gdzie się wychował – Barcelony.

Portal 433 donosi, że Eric Garcia porozumiał się już w sprawie warunków kontraktu i w lipcu zostanie zaprezentowany na Camp Nou. 20-latek wychował się w szkółce Barcelony, po czym w 2018 roku sprzedano go za 1,7 mln euro na Etihad Stadium. W pierwszym zespole The Citizens zadebiutował po raz pierwszy w lipcu 2019 roku.

Garcia zakłada, że po przenosinach do hiszpańskiej La Liga będzie mógł liczyć na regularną grę. W tym sezonie w Manchesterze City pojawił się na boisku dziewięciokrotnie. Zagrał w zaledwie trzech meczach Premier League.

Komentarze